Share this content on Facebook!
Video Paylaşım Merkezi


nekibu
Habertürk
Haberler www.haberturk.com tarafından sağlanmıştır.
Timsah.com
İzleyin:


YouTube sınırları genişliyor!

Sponsor Links


About Me

16 sı ve Sonrasında Görünen Hava!
Bu yıl da biterken...
23 Aralık soğuk ve kar
Sevgili günlük...
Yonverter: Youtube'u Eğlenceye Dönüştürün!
Sinan Meydan'dan İki Kitap Daha
Genelimize Hitap Ediyor!
Dağlardaki Çocuklarımızdan!
World of Warcraft: Mists of Pandaria
TÜRKİYE’DE SPOR VE SPORCU

Last Posts

YouTube sınırları genişliyor!
YouTube
Milyoner Avcısı Kız
Rahibin Bilgisayarında 21 Bin Çocuk Pornosu Çıktı!
Facebook'a Erişim Engellendi

Archive

2010 (117)
 November (117)

Popular Posts

YouTube
EN YENİ HABERLER
EN YENİ HABERLER
Evlen Benimle'de 'Cazgır' Tartışması!
'Türkiye'nin AB'ye Katılım Süreci Yavaşlıyor'

Search


Haberler.com


09 Nov 2010
Youtube'u Yasaklamak Artık Yasak!
09.11.2010 Salı 18:36
0 Yorum
575 Okunma
Türkiye'den büyük adım... Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yarın Sanal Suçlar Sözleşmesi'ni imzalayacak.
Türkiye’de hala internet konusunda bir yasa yok. Ancak buna rağmen, hükümet sanal alem konusunda çok önemli bir adım atıyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yarın Strasbourg’da Avrupa Konseyi çerçevesinde hazırlanan Sanal Suçlar Sözleşmesi’ni imzalayacak.

Sözleşme önemli.

Bu öneme ilişkin bir örnek vermek gerekirse; YouTube’dan bahsedilebilir.

Türk mahkemeleri bugüne kadar çeşitli nedenlerle Youtube’u yasakladılar. Ancak bu sözleşmenin imzası ve TBMM’De onayının ardından, artık Youtube ve benzeri siteleri yasaklamak “kesin” ve “uluslar arası alanda belirlenmiş” yasalara bağlı olacak.

Kısacası, yasaklar zorlaşacak. Çünkü uluslar arası sözleşmeler, Türkiye’deki mevcut yasaların üstünde.

Üstelik, bundan sonra Türkiye’de internet konusunda hazırlanacak tüm yasalar, bu yasayla uyum içinde olmak durumunda.

HÜKÜMLÜLERİN NAKLİ SÖZLEŞMESİ


Davutoğlu yarın Strasbourg’da ikinci bir sözleşmeyi daha imzalayacak;

Hükümlülerin nakli sözleşmesi.

Bu sözleşme, daha önce Türkiye’deki bazı yasalar nedeniyle imzalanamıyordu. En önemlisi ise Türk ceza kanununda yer alan idam cezasıydı. İdam cezasının kaldırılması, bu sözleşmenin imzalanmasının da önünü açmıştı.

Şimdi, Türkiye’nin Avrupa Konseyi dönem başkanlığını da devralması çerçevesinde Türkiye, bu sözleşmeyi de imzalayacak.
09 Nov 2010
Van'da Katliam! Bir Evden 5 Ceset Çıktı!
09.11.2010 Salı 17:38
0 Yorum
615 Okunma
Van'ın Erciş ilçesine bağlı Çelebibağı beldesindeki bir evde anne ve 4 çocuğu ölü olarak bulundu.
Eşi İstanbul'da inşaatlarda çalışan Saide Aslan ve 4 çocuğunun cinayete kurban gittiği, bugün saat 16.00 sıralarında ortaya çıktı. Aslan ailesinin oturduğu evden gün boyu kimsenin dışarı çıkmaması üzerine şüphelenen komşuları, kapıyı açıp içeri girince korkunç manzarayla karşılaştı.

Tek katlı evde 40 yaşındaki Saide Aslan, çocukları 18 yaşındaki özürlü  Sinan, 14 yaşındaki Pınar, 7 yaşındaki Fatma ve 4 yaşındaki Mevlüt'ün kanlar içindeki cesetlerini gören komşular, jandarma haber verdi.

Eve gelen güvenlik güçleri ve savcının ilk yaptığı incelemede anne ve 4 çocuğunun bıçakla öldürüldüğü, cesetlerindeki kanın kuruması nedeniyle toplu cinayetin dün gece işlenmiş olabileceği belirtildi.

Öldürülen kadının hamile olduğu da öğrenildi. Cinayetlerin alacak verecek meselesi yüzünden işlendiği  iddia ediliyor.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


09 Nov 2010
Evlen Benimle'de 'Cazgır' Tartışması!
09.11.2010 Salı 19:07
0 Yorum
11 Okunma
ATV'nin ilgiyle izlenen evlilik programına damat adayı Bora Bey'in Arzu Hanım'la girdiği tartışma damgasını vurdu.

Haberin Özeti
ATV'nin ilgiyle izlenen izdivaç programı Esra Erol'la Evlen Benimle'de sular bir türlü durulmuyor..

Haberin Videosu
Haberin "Evlen Benimle'de 'Cazgır' Tartışması!" Adlı Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.
Esra Erol'un sunduğu yarışmaya bugün de popüler damat adayı Bora Bey ve gelin adaylarından Arzu Hanım'ın tartışması damgasını vurdu.

Sibel Hanım'ın talip olarak geldiği Bora Bey'e, stüdyodaki gelin adaylarından Arzu Hanım'ın "sen evlenmeye gelmemişsin, popüler olmak için gelmişsin" demesi üzerine çok sinirlenen Bora Bey adeta çılgına döndü.

Arzu Hanım'a "bu kadar cazgır olma" diyen Bora Bey'e Arzu Hanım da aynı sertlikle cevap verdi.Haberin Videosu
Haberin "Evlen Benimle'de 'Cazgır' Tartışması!" Adlı Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.


09 Nov 2010
'Türkiye'nin AB'ye Katılım Süreci Yavaşlıyor'
09.11.2010 Salı 20:25
0 Yorum
4 Okunma
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Türkiye'nin, Avrupa Birliği'ne katılım müzakerelerini sürdürmek için elinden geleni yaptığını ancak sürecin yapay ve haksız engeller öne sürülerek bloke edilmeye çalışıldığını söyledi.
REUTERS:
GÜL: HAKSIZLIKLAR TÜRKİYE'NİN AB'YE KATILIM SÜRECİNİ YAVAŞLATIYOR


Gül yarın açıklanacak ve Türkiye'yi kilit öneme sahip reformları uygulamadaki başarısızlığı nedeniyle eleştirmesi beklenen AB İlerleme Raporu öncesinde BBC televizyonunun "Hard Talk" adlı programına konuştu.

Türk yetkililer bazı AB ülkelerinin katılım müzakerelerini engellemek için Kıbrıs meselesini öne sürdüğünü söyleseler de Gül durumu şöyle değerlendirdi: "Biz elimizden geleni yapacağız ama AB'nin yapacağından şüpheliyim. Dürüst olmak gerekirse müzakere sürecinde yapay ve haksız engellerle karşılaşıyoruz."

AB Komisyonu yarın AB adaylarının üyelik koşullarını ne kadar yerine getirdiklerini gösteren yıllık ilerleme raporunu açıklayacak.

Reuters'a ulaşan rapor taslağında üyeliğin önündeki en önemli sorunun Kıbrıs meselesi ve Ankara'nın basın özgürlüğünü korumadaki başarısızlığı olduğu belirtiliyor.

Türkiye'de yayımlanan Milliyet gazetesi bugün, Türkiye ve AB'nin son iki haftadır Kıbrıs sorununun çözümü için üst düzey gizli görüşmelerde bulunduklarını haber yaptı. Avrupa Komisyonu sözcüsü ise haberle ilgili yorumda bulunmaktan kaçındı.

AB raporunun Türkiye'nin ifade özgürlüğü ve medya ihtiyaçlarını hem yasal olarak hem de uygulamada güçlendirmesi gerektiğini söylemesi bekleniyor.

--Otosansür--

Türk medyasına sızan rapor taslağında AB Türkiye'yi, "gazetecilere karşı açılan çok sayıda davanın" gazetecileri otosansüre yöneltmesi nedeniyle eleştiriyor.

Raporun özellikle hükûmete eleştirileriyle tanınan, Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Doğan Yayın'ın milyarlarca dolarlık vergi davasını gündeme getirmesi bekleniyor.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü geçen hafta Türkiye'de YouTube'da dâhil, 5000'den fazla internet sitesinin kapalı olduğunu duyurdu.

AB İlerleme Raporu'nun ayrıca, Türkiye'de temel hakların iyileştirmesi, anayasa değişikliklerinin kamuoyunda yeterince tartışılmaması, kadın hakları ile din ve azınlık özgürlüğünün artırılması, rekabet politikası, kamu ihaleleri, refah ve istihdam politikası konularına değinmesi bekleniyor.09 Nov 2010
Boğaziçi Estetik Merkezi
Anasayfa | Estetik Cerrahi | Burun Estetiği | Lazer Epilasyon | Göğüs Estetiği | Haberler


medikal estetikestetik cerrahisaç ekimiekibimiziletişim, bize ulaşınmerkezimiz

Estetik Cerrahi > Estetik Burun Ameliyatı -(Rhinoplasty)

BURUN ESTETİĞİ İLE İLGİLİ AYRINTILI İÇERİK VE FİYAT BİLGİSİ Almak İçin info@bogazicisaglik.com.tr Adresine E-mail Gönderiniz.

Burnunuzun, estetik burun ameliyatı ile  nasıl bir şekil alabileceğine dair  fikir sahibi olmak istiyorsanız; bir adet  yan profilden düz zeminde çekilmiş resminizi  aşağıdaki formla bize göndermeniz yeterlidir.

Burun fotoğrafınızın  iki boyutlu bilgisayar tasarımı   plastik cerrahlarımız
tarafından yapılarak,  şekillendirilip, estetik burun  ameliyatı sonrası oluşacak  tahmini yeni burun şekliniz    size iletilecektir.

Resim Yükleme

Adı Soyadı :

Telefon :

E-mail :

Resim :


Dosya Boyutu : Maksimum 2 MB Olmalıdır.
Sadece Resim Yükleyebilirsiniz
Örnek: .jpg yada .gif formatında olmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları için http://www.bogaziciestetik.com/Estetik-Cerrahi/Burun-Estetigi-Ameliyati-ile-Ilgili-Sikca-Sorulan-Sorular.html linkine tıklayabilirsiniz.  

ESTETİK BURUN AMELİYATI

Estetik burun ameliyatı ile burnunuzdaki şekil bozuklukları düzeltilebilir ,burnunuz küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinizin genişliği daraltılabilir ,burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı azaltılıp arttırılabilir.Doğumsal veya yaralanmaya bağlı şekil bozukluklarında ve burundan nefes alma sorunlarında kesin tedavi edici yöntem rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatıdır.

ESTETİK BURUN AMELİYATI İÇİN EN UYGUN VAKALAR

Estetik burun ameliyatı ile kişinin yüz şekli güzelleştirilerek kendine güveninin artması sağlanır. Burun Estetiği ameliyatına karar vermeden önce, neden burun estetiği olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi kendinize sorunuz, dikkatle düşününüz ve bunları cerrahınızla tartışınız. Burnunun dış görünüşünde doğal olmayan şekil bozuklukları olan hastalar rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatından en çok faydayı görür.Birçok cerrah, buluğ çağındaki gençlerin gelişimlerini tamamlayana kadar ameliyatı ertelemeyi tercih eder. Bu bekleme süresi, genç kızlar için 14 -15 yaş civarı erkekler için ise biraz daha geçtir. Burun estetiği ameliyatı kararının aile tarafından değil, bizzat kendisinin hayata geçirmek istediği bir karar olduğundan emin olmak için, gençlerin sosyal ve ruhsal uyumunu dikkate almak önemlidir.

ESTETİK BURUN AMELİYATININ RİSKİ VAR MIDIR?

Estetik burun ameliyatı; deneyimli bir estetik cerrah tarafından ideal koşullarda yapıldığı takdirde komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) nadiren görülebilir ve bunlar genellikle önemsizdir. Bunlar enfeksiyon, burun kanaması veya anesteziye karşı reaksiyondur. Estetik burun ameliyatı, burun içinden yapıldığından, görünen ameliyat izi söz konusu değildir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZIN PLANLANMASI

Doktorunuzla sizin aranızda, iyi bir iletişim esastır ve çok önemlidir. İlk görüşmede cerrah size burnunuzun neye benzemesini veya nasıl görünmesini arzu ettiğinizi soracak; burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır. Cerrahınız, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı ortamı, risklerini, maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Çoğu sağlık sigortası poliçeleri , tamamıyla estetik amaçlı olan bu ameliyatı kapsamına almaz. Uzun yıllar önce olsa dahi, daha önce geçirdiğiniz herhangi burun ameliyatı veya burun tedavisini, varsa alerji veya solunum güçlüğünüzü , kullandığınız ilaçları ve şayet kullanıyorsanız sigara içtiğinizi cerrahınıza söylediğinizden emin olmalısınız. Özellikle, burun estetiği ameliyatı ilgili beklentileriniz ve ameliyatın sonuçları hakkında aklınıza gelen tüm soruları cerrahınıza sormaktan çekinmeyiniz.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI HAZIRLIĞI

Cerrahınız size yeme ve içme, sigara kullanma, belli vitaminleri ve ilaçları alma ya da almaktan kaçınma ve yüzünüzü yıkama dahil olmak üzere ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda bilgiler verecektir. Bu bilgileri yerine getirmeniz, ameliyatınızın daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır. Hazırlıklarınızı yaparken, ameliyattan sonra sizi eve götürecek ve gerekirse birkaç gün sonra dışarı çıkmanıza yardımcı olacak birini ayarlamayı unutmayınız.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINDA VERİLECEK ANESTEZİ TÜRÜ

Estetik burun ameliyatı genellikle genel anestezi uygulanarak yapılır. Boğaziçi Tıp Merkezi�nde genel anestezi uygulanacak hastalar ameliyat öncesi gerekli muayene ve tetkiklerden geçirilmektedir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZ

Estetik burun ameliyatı genellikle bir buçuk-iki saat sürer. Burun estetiği ameliyatı esnasında burun derisi, kemik ve kıkırdak çatısı birbirinden ayrılır. Burnun yeniden şekillendirilmesi işlemi, burunda mevcut probleme ve cerrahın uyguladığı tekniğe bağlı olarak değişir. Burun estetiği ameliyatının sonunda burun derisi, yeniden oluşturulan burun çatısının üzerine yerleştirilir. Burun estetiği ameliyatı tamamlandığında burun üzerine ,burnun yeni şeklini muhafaza etmesine yardımcı olacak bir alçı atel uygulanacaktır. Burnun içindeki iki hava yolunu birbirinden ayıran bölme olan septumu sabitleştirmek için, burnun içine tamponlar veya yumuşak plastik aletler konulabilir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZDAN SONRA

Burun Estetiği ameliyatınızdan sonra ilk 24 saat boyunca yüzünüzü şişmiş hissedeceksiniz, burnunuz ağrıyabilir veya hafif bir baş ağrınız olabilir. Herhangi bir rahatsızlığınız cerrahınız tarafından reçeteye yazılan ağrı kesici ilâçlar ile kontrol altına alınır. İlk gün için tuvalete gitmek dışında başınız yüksekte olacak şekilde yatakta yatmayı planlayınız. Gözlerinizin etrafındaki morarma ve şişliğin, 2 veya 3 gün sonra en belirgin hale geldiğini fark edeceksiniz; soğuk kompres uygulaması bu şişmeyi azaltacak ve kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Şişlik ve morlukların çoğu ilk hafta sonunda kaybolacaktır. Sizin ve cerrahınızdan başka hiç kimsenin fark edemediği çok az bazı şişlikler birkaç ay boyunca kalacaktır. Burun estetiği ameliyatı sırasında burnunuza konulacak olan tampon bir sigara filtresi büyüklüğünde olup içi boştur. Dolayısıyla tampon süresince rahat nefes alıp verebileceksiniz.Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca , genellikle ,burun deliklerinden çok hafif bir sızıntı olur ve birkaç hafta da burnunuzda hafif tıkanıklık hissedebilirsiniz. Cerrahınız, dokuların iyileşme süresi boyunca, bir hafta veya daha uzun süre için sizden sümkürmemenizi, burnunuzu silmemenizi isteyecektir. Şayet burun içinde tampon varsa, birkaç gün sonra alınacak ve kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Bir veya bazen ikinci haftanın sonuna doğru tüm pansumanlar ve burnunuzun üzerindeki alçı atel alınmış olacaktır.

NORMALE DÖNÜŞ

Estetik burun ameliyatı olan hastaların çoğu iki gün içerisinde ayağa kalkıp dolaşırlar ve ameliyattan bir hafta sonra okula veya çok yorucu olmayan iş hayatına dönebilirler. Bununla beraber, günlük yaşam temponuza tam anlamıyla dönmenizden önce birkaç hafta geçecektir. Normal hayatınıza dönme konusunda cerrahınız daha ayrıntılı açıklamalarda bulunacaktır. Genellikle ,yüksek efor gerektiren hareketlerden (koşma, yüzme, jimnastik,kan basıncınızı yükseltecek herhangi bir hareket) iki ila üç hafta kaçınmanız, 8 hafta süreyle burnunuzu darbe veya çarpmalardan korumanız, ovuşturmaktan ve güneşte yakmaktan kaçınmanız söylenecektir. Yüzünüzü ve saçlarınızı yıkarken veya makyaj yaparken nazik ve dikkatli olunuz. İhtiyaç olduğu zaman kontak lensinizi takabilirsiniz, fakat gözlük için durum farklıdır. Burnunuzdaki atel çıkarıldıktan sonra, burnunuz tamamen iyileşinceye kadar, yani iki ay boyunca gözlük ayakları burun sırtına oturmamalıdır. Doktorunuz, iyileşmenizdeki gelişmeyi kontrol etmek için ameliyattan sonraki bir ay süresince,sizi sık sık kontrole çağıracaktır. Bu kontrol muayeneleri arasında sıra dışı herhangi bir şikayetiniz veya ne yapıp ne yapmayacağınız konusunda herhangi sorununuz olursa doktorunuzu aramakta tereddüt etmeyiniz.

YENİ GÖRÜNÜMÜNÜZ

Burun estetiğinizi takip eden günlerde yüzünüz şiş ve bereli iken, daha iyi görüneceğinizi ve güzelleşeceğinizi unutmak kolaydır. Estetik burun ameliyatından sonra hastaların çoğu, bir süre kendisini iyi hissetmez,bu oldukça normal ve anlaşılabilir bir durumdur. Bir gurup hasta ise ,bu safhanın geçeceğinden emindir. Gün ve gün burnunuz daha güzel görünmeye başlayacak ve moraliniz gittikçe yükselecektir. Bir veya iki hafta sonra ,artık henüz yeni ameliyat olmuş gibi görünmeyeceksiniz. Ancak iyileşme hala yavaş ve dereceli olarak ilerleyen bir süreçtir. Özellikle burun ucunda olmak üzere ,çok az bazı şişlikler belki aylar boyunca devam edecektir. Estetik burun ameliyatının gerçek sonucu belki de bir yıl veya daha uzun bir süre sonunda ortaya çıkmaktadır. İlk önceleri aileniz veya arkadaşlarınızdan beklenmedik bazı reaksiyonlar alabilirsiniz. Burnunuzda bir değişiklik görmediklerini söyleyebilirler. Veya özellikle ailevi veya etnik bir özellik olarak gördükleri bir şeyi değiştirdiyseniz, biraz gücenmiş olabilirler. Şayet bu olursa ilk anda niçin bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizi hatırlamayı deneyiniz. Şayet hedefinize ulaştıysanız, ameliyatınız da başarıya ulaşmıştır.

ESTETİK BURUN AMELİYATI AMELİYAT SONRASI BAKIM REHBERİ

Burun ameliyatınızdan sonra iyileşme süreci zaman ve sabır gerektirir. Ameliyat sonrası bakıma aktif olarak katılmanız, ameliyat kadar önem taşımaktadır. Aşağıda sıralanan önerileri lütfen uygulayınız. Anlamadığınız konuları doktorunuza sormakta tereddüt etmeyiniz.

1. Ameliyat salonundan ,burnunuzun içindeki tamponlar nedeni ile burnunuzdan nefes alamıyor olabilirsiniz. Bu dönem süresince ağzınızdan nefes almalısınız. Tamponların burnunuzda kalma süresini doktorunuz belirleyecektir.

2. Yeterli sıvı almanız önemlidir. Yudum yudum içeceğiniz meyve suyu, su ve hafif içecekler ağızdan nefes almanın neden olduğu ağız kuruluğunu biraz olsun hafifletmeye yardımcı olacaktır. Kamış kullanmayınız. Yumuşak, kolay çiğnenen gıdalar yiyiniz. Dudaklarınızı nemli tutmak için jel veya dudak kremleri kullanınız.

3. Sadece doktorunuz tarafından verilen ilaçları kullanınız. Aspirin veya aspirin içeren ilaçlar veya kan pıhtılaşmasını engelleyici ilaçlar kullanmayınız.

4. Burnunuzdaki pansumanlar duruyorsa ,uyurken veya dinlenirken başınızı, en az iki yastık olacak şekilde yüksekte tutunuz. Mümkün olduğu kadar, gün boyu başınızı dik tutmaya özen gösteriniz; bu normal kan dolaşımını koruyacak ve ameliyat sonrası oluşacak şişliğin azalmasına yardımcı olacaktır.

5. Burnunuzdan bir miktar sızıntı olması beklenen bir şeydir. Bu pembe /açık kırmızı renkli olacaktır, fakat sürekli kırmızı kan geliyorsa, telefonla doktorunuza bildirmelisiniz.

6. Ameliyattan çıktığınızda, burnunuzun üzerinde iki kat plaster ve bir alçı atel olacaktır. Bunlar, burnunuza şekil vermek kadar burnunuzun korunması için de önemlidir. Bu pansumanlara dokunmayınız ve bozmayınız; bir hafta içerisinde doktorunuz tarafından çıkarılacaktır.

7. Burnunuzun altındaki küçük tampon, gerektikçe değişebilir (veya hiçbir kanama yoksa çıkarılıp atılabilir).

8. Burun deliklerinizi ovalamayınız veya burun silmeye teşebbüs etmeyiniz.Ellerini burnundan uzat tut sizin için iyi bir kural olacaktır. Burnunuzu çarpmamaya özen gösteriniz. Önden düğmeli kıyafetler giyiniz. Tişörtlerden ve balıkçı yaka giyeceklerden uzak durunuz.

9. Dişlerinizi dikkatle fırçalayınız ve sadece yumuşak bir diş fırçası kullanınız. Dudaklarınızı büzmeyiniz veya üst dudağınızı aslında gerektiğinden daha fazla yukarı kaldırmaya çalışmayınız.

10. Ameliyatınızdan sonra iki hafta süreyle ıkınmaktan, eğilmekten, ağır şeyler kaldırmaktan (özellikle küçük çocuklarınızı), efor gerektiren egzersizlerden ve spordan kaçınınız.

11. Bir ay süre ile direk güneş ışınına maruz kalmaktan kaçınınız.

12. Burnunuzun dışındaki pansumanlar çıkarıldığında çevre dokularda bir miktar şişme ve renk değişikliği fark edeceksiniz. Burnunuz şiş ve ucu yukarı dönmüş görülebilir. Bu zamanla kendiliğinden düzelecektir. 13. Burnunuzun ucunda ve bazen de üst dudağınızda uyuşukluk hissedebilirsiniz. Bu birkaç hafta içinde kaybolacaktır.

14. Tamponlar çıkarıldıktan sonra, burnunuzu nazikçe günde 2-3 kez kulak temizleme çöpü ile musluk suyu kullanarak temizleyebilirsiniz. Kulak temizleme çöpünü burun deliğinizden yukarı doğru sokmayınız.

15. Tamponlar alındıktan sonra dahi, burnunuz tıkalı olacaktır. Bu, dokuların cerrahiye normal yanıtıdır. Bir hafta süre ile burnunuzu sümkürmeye teşebbüs etmeyiniz. Aksırmak, sümkürmek zorunda kaldığınızda, her iki burun deliğiniz açık şekilde bunu nazikçe yapınız. Burun spreyleri veya damlaları kullanmayınız. Şayet hapşırmak zorunda kalırsanız ağzınız açık hapşırınız.

16. Ameliyatınız boyunca almış olduğunuz ,sakinleştirici veya uyuşturucu ilaçların kullanımından sonra bitkinlik ve zafiyet oldukça sıktır. Bir veya birkaç gün içerisinde kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Bazen de uykusuzluk olabilir. Bunu hafifletmeye yardımcı olmak için, ilk hafta boyunca size uyku ilacı verilebilir.

17. Ameliyattan 12 ile 36 saat sonra depresyon görülmesi hiç de nadir bir olay değildir. Burnunuzun ameliyattan sonraki ilk görünümü sizi şaşırtabilir. Sabırlı ve gerçekçi olmanız gerektiğini hatırlayınız. Unutmayınız ki burnunuz cerrahi bir girişime maruz kaldı ve zamanla düzelip çok daha iyi olacaktır. Burnunuzun tam anlamıyla iyileşmesi 6 ile 12 aylık bir süre gerektirebilir.

18. Pansumanlar alındıktan sonra normal iş hayatınıza dönebilirsiniz (yaptığınız işin türüne bağlı olarak). Küçük berelerin gizlenmesine yardımcı olmak için makyaj kullanılabilir.

19. Ameliyat sonrası randevularınızın hepsine gittiğinizden emin olunuz. Bunlar, doktorunuzun iyileşmenizi ve burnunuzun gelişimini takip etmesi ve burnunuzun görünümündeki gelişimi değerlendirmek için çekilecek ameliyat sonrası fotoğraflar için gereklidir. Ameliyat sonrası randevular, genellikle ameliyattan 1 hafta, 1 ay, 3 ay ve 6 aya verilir.

20. Ameliyat sonu zorunlu olmadıkça iki ay gözlük kullanmayın. Gözlükler sadece alçı tel yerindeyken takılabilir. Bu dönemden sonra bir parça bantla alnınıza asılmalıdır. Bunun nasıl yapıldığı size gösterilecektir.

DOĞRU BURUN ESTETİĞİ

Günümüzde en çok yapılan estetik ameliyatların başını burun estetiği alıyor.Burun Ameliyatı bayan hastalarda 16 yaşından sonra erkek hastalarda da 18 yaşından sonra güvenle yapılabiliyor.Bu yaşlardan önce vücut gelişimi tamamlanmadığı için burun estetiğinin gelişim tamamlandıktan sonra yapılması daha sağlıklıdır.

Burun estetiği yaptırmak isteyen bir kişi önce sağlık taramasından geçirilir.Daha sonra hasta doktoruyla tam olarak nasıl bir burun istediğini anlatır.Bu aşamada doktor ve hasta arasındaki iletişimin sağlıklı olması çok önemlidir.Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.Hasta tüm beklentilerini doktoruna anlatmalı doktoru da hastanın bu beklentilerinin gerçekçi olup olmadığı değerlendirir ve hastayı yapılacak operasyon hakkında bilgilendirir.

Burun estetiğinde sağlıklı ve doğru sonuçlar alınmasında en önemli faktör hasta ve doktor iletişimidir.Doğal bir burun elde edilmesi için burnun diğer yüz organları ile olan ilişkisi ve orantısı değerlendirilmelidir.Profil yapısı doğru olarak değerlendirilmeli,bu yapıya uygun olarak operasyon planlanmalıdır.

TİPPLASTİ (BURUN UCU ESTETİĞİ)

Burun ucundaki şekil bozukluklarını gidermek için yapılan işleme tipplasti denilmektedir. Burun ucunda düşüklük,genişlik,asimetri gibi şikayetler burun ucu estetiği ile giderilmektedir.Burun ucunuzdan memnun değilseniz sizde şikayetlerinizden burun ucu estetiği işlemi ile kurtulabilirsiniz.Burun Ucu Estetiği Ameliyatı öncesinde doktorunuzla yapacağınız ön görüşme çok önemlidir. Ameliyat öncesi muayenede, istediğiniz burun ucu şeklini ve yapılacak işlemleri doktorunuzla ayrıntılı konuşmanız burun ucu estetiği ameliyatınızın başarısı için çok önemlidir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Tekniği;

Burun ucu estetiği ameliyatında burun kemiklerine,burun orta bölmesi olan septuma dokunulmadan,sadece burun ucundaki kıkırdaklar ve yumuşak dokulara işlem yapılmaktadır.Burun ucu estetiği işlemi burun içinden yapıldığı için,burun dışından gözüken iz oluşmaz.Burun içindeki kesiler kendiliğinden eriyen iplerle kapatılır.Burun ucu estetiği genellikle genel anestezi ile yapılmaktadır.Burun ucu estetiği işlemi ortalama 45 dk-1 saat sürer.Ameliyat sonrasında ilk gün hastanede kalmaktasınız.

Estetik Burun Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Estetik burun ameliyatı işinin ehli uzman bir plastik cerrah tarafından yapıldığında genellikle 1 ameliyat ile kalıcı bir sonuç elde edilir. Ancak bazı beklenmeyen ve revizyon gerektiren durumlar meydana gelebilir. Revizyon gerektiren halleri ortadan kaldırmak için 2.bir ameliyat olma ihtimali vardır. Fakat unutulmamalıdır ki burun estetiğinin amacı 1 kere ameliyat olarak burunla ilgili şikayetin giderilmesi ve ömür boyu sürecek bir başarılı sonuç elde edilmesidir.

Sekonder Rhinoplasti-Burun Estetiği Revizyonları

Daha önce bir ya da birden fazla burun estetiği ameliyatı olan kişilerde, burun şeklinin istenildiği gibi olmaması ya da travmalar sonucu bozulması durumlarında yapılan operasyona sekonder rinoplasti yani burun estetiği revizyonu denilmektedir.Sekonder rhinoplasti ile ameliyat sonrası beğenilmeyen burun şekli düzeltilirken aynı zamanda nefes alma sıkıntısı yaşanıyorsa bu da giderilebilmektedir.

Burun estetiği revizyonu işlemlerinde asıl amaç bozuk olan burun şeklinin düzeltilmesidir.Revizyon burun estetiği ile burun şeklindeki eğrilikler giderilir,burun delikleri arasında simetri sağlanır. Bunların yanı sıra hastaların şikayetçi oldukları burun ucundaki deformite düzeltilir.Burun delikleri arasında simetri sağlanır. Bazen de önceki burun estetik ameliyatlarından sonra burun yüze göre çok küçük ya da büyük kalmış olarak görülüyorsa,sekonder rhinoplastinin yani burun estetiği revizyonlarınun amacı burunu ideal büyüklüğüne getirmek olur.Bu işlemler yapılırken çoğu zaman burun için, kıkırdak ya da kemik dokuya ihtiyaç duyulur.Önceki operasyonlarda harcanmış olabileceğinden; bu dokular burunun septum dediğimiz orta bölmesinden temin edilir.Ancak burada da temin edilecek yeterli doku bulunamazsa kulak ya da kaburgadan bu dokuların alımı yapılır.Yukarıda sıraladığımız nedenlerden dolayı burun estetiği revizyon operasyonlarının planlanması açısından hastanın geçirdiği önceki müdahaleler çok önemlidir.

Burun estetiği revizyon operasyonlarında ihtiyaç duyulan dokuların temini ve bunların şekillendirilip yeni yerlerine yerleştirilmesi gibi sebeblerden dolayı; burunu büyütmeye çalışmak küçültmekten daha zordur.Burun estetiği geçirildikten sonra ortalama 1 hatta 2 yıl sonrasına kadar beklenmesi burun estetiği revizyonu için daha sağlıklı olur.,Sekonder rhinoplasti yani burun estetiği revizyon kararını hastalar biraz daha düşünerek vermelidirler.Bilinmelidir ki, her sonraki ameliyat bir öncekinden iyi olmaya bilir.Ortaya daha kötü sonuçlar çıkabilir.Ancak, doktorunuz ihtiyaç olduğuna kanaat getirirse uygun süreden sonra yaptırmanız sizin ve burnunuz için faydalı olacaktır.Burun estetiği revizyonlar ortalama 3 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır.

Burun Estetiği Revizyonu Sonrası

Revizyon burun estetiğinden sonra ilk gün yüze soğuk uygulama ve basit ağrı kesici ilaçlar hastayı rahatlatır.Hasta 1 gece hastanede kalıp ertesi gün eve gidebilir.Ameliyattan 2-3 gün sonra en fazla görülen hafif bir ödem (şişlik) ve morluk oluşabilir ancak bu morluklar her geçen gün belirginliğini kaybeder.Ameliyattan ortalama 7. gün, burun üzerindeki plastik atel ve bantlar çıkarılır.Hastalar Revizyon burun estetiğinden sonra yaklaşık 7 gün sonra normal hayata geri döner,yolculuk yapabilir ve işlerine başlayabilirler.10-15.günlerde yürüyüş şeklinde fazla yormayacak aktiviteleri hastalarımızın yapmasında fayda vardır.Ancak,tempolu egzersiz ve yüzmeye başlama zamanı ameliyat sonrası 3.ya da 4.hafta olmalıdır.Gözlük kullanımına ortalama 1.ayda hafif çerçeveli bir gözlükle başlanabilir.(Lens kullanan hastalar,ameliyat sonrası 2-3.gün lenslerini kullanmaya başlayabilirler.)Burnun travma alabileceği sporlara ve dalmaya 2.ay sonra başlanabilmektedir.Burun şeklinin oturması ortalama 6 aydır.

Burun Estetiği Revizyonu Ameliyatın komplikasyonları

Burun estetiği revizyonu sırasında; septum delinmesi olabilir ki,bunun o anda tamir edilmesi faydalıdır.İleride burundan nefes almada ses gelmesine sebep olabilmektedir.Burun kemik ya da kıkırdaklarından fazla çıkarılması ya da burunun fazla küçültülmesi veya büyütülmesi olabilir. Ameliyattan hemen sonra kanama olabilir ki,kanamanın türüne göre doktorunuz işlem yapar.İyileşme döneminizde,yüzünüzde özellikle üst dudakta,burun ucunda şişlikler ve uyuşukluklar olabilir ki, bunlar zaman içinde etkinliğini kaydebecektir.İlerki dönemlerde burun içi mukoza yapılarında yapışıklık meydana gelebilir ki, nefes almada yarattığı problem nedeniyle bir cerrahi işlemle düzeltilmesi gerekebilir.Tıbbi kaynaklar %10 oranında düzeltmelere (revizyon operasyonları) ihtiyaç duyulabileceğini bildirmiştir.

Nefes Darlığı ve Burun Estetiği

Burunun orta bölmesi olan septumun eğri olması nefes alıp vermeyi zorlaştırır.Septumun eğri olması bazen doğuştan bazen de travmatik nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Bu eğrilikler dışarıdan bakıldığında burunda yamukluk gibi anlaşılacağı gibi bazen ancak muayene ile anlaşılması mümkün olacak kadar gizli olabilir.

Septorhinoplasty ameliyatında burun estetiği ile beraber nefes darlığı problemi de ortadan kaldırılabilir.Bu burun estetiği ameliyatı ile birlikte,

Burun kemeri alınabilmekte,
Burun boyutu değiştirilebilmekte
Burun ucu şekillendirilebilmekte,
Burundan nefes alma problemlerini çözmeye yönelik girişimler yapılabilmektedir.

Nefes Darlığı (Septorhinoplasty) Ameliyatında Yaş sınırı

Nefes darlığı (septorhinoplasty) ameliyatları bayanlarda 17, erkeklerde 18 yaşından itibaren uygulanabilir. Bunun sebebi, vücudun anatomisinin gelişmesini tamamlamış olması gerektiğidir.

Nefes Darlığı (Septorhinoplasty) Ameliyatı Tekniği

Ameliyat genel anestezi altında yapılacağı için herhangi bir ağrı sızı hissetmezsiniz. Ameliyat, burundaki problemin yoğunluğuna göre değişmekle beraber ortalama 2 - 3 saat sürer.
Ameliyat, burun içinden yapılır ve burun içine ufak dikişler atılır. Atılan dikişler birkaç gün sonra kendiliğinden düşer.

Nefes Darlığı (Septorhinoplasty) Ameliyatı Sonrası


Ameliyat sonrası hastanede kalmanız gerekebilir ancak bu en çok bir gecedir. Ameliyattan sonra burun üzerine tamponlar konulur. Split takılır. Ameliyat sonrası kayda değer ağrı olmaz ancak ufak ağrı sızılar için ağrı kesici ilaçlar kullanmanız gerekebilir.
Septorhinoplasty nefes darlığı ameliyatlarında buruna içerden müdahale edildiği için burnun dış yüzünde herhangi bir kesik veya iz oluşmaz. Ancak morluklar ve şişlikler oluşabilir. Morluklar ortalama 1 hafta içinde yok olur. Şişlikler ise ortalama 15 gün sonra inmeye başlar ve burun şekline en yakın halde kalır. Geriye kalan şişliklerin inmesi ve burnun tam olarak oturabilmesi için 3 ilâ 6 ay zamana ihtiyaç vardır.


Aşağıdaki formu doldurmanız halinde konuyla ilgili bilgi ve görüntüler tarafınıza ulaştırılacaktır.


09 Nov 2010
Kılıçdaroğlu Rant İddiasına Çok Kızdı
09.11.2010 Salı 16:53
0 Yorum
33 Okunma
Sarıyer'de Eczacıbaşı'nın inşa edeceği Ormanada projesi için parsel bazında imar planı değişikliğinde rant iddiaları CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu çok kızdırdı.
CHP Parti Meclisi Üyesi Korkmaz Karaca, Sarıyer'deki yolsuzluk iddialarını CHP Parti Meclisi'ne taşıyarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na olayla ilgili bilgi verdi.

Olay hakkında bilgi alan ve basında çıkan haberleri inceleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisiyle konu hakkında görüşmek isteyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e randevu vermediği gibi, çok sert çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun "Ben size hiç bir yerde parsel bazımda imar değişikliği kararı almayın, imar değişikliklerini bölge bazında alın demiştim. Parsel bazında yapılacak değişikliklerin her zaman şaibeye açık olduğu konusunda sizi uyarmıştım" dediği öğrenildi.

CHP, Sarıyer Zekeriyaköy'de yapılması planan proje ile ilgili iddiaları Parti Meclisi'nde görüşecek. Kusurlu görülenler CHP üyesi ise gerekli cezalar verilecek. Partinin konu hakkında hukuki süreç de başlatmayı düşündüğü belirtildi.


09 Nov 2010
Zayıflamak İçin 'Üstte' Kalın
09.11.2010 Salı 18:20
0 Yorum
30 Okunma
Seks gerçekten kilo vermeye yardımcı mı, seks yaparken aynı zamanda egzersiz yapmış olur musunuz? Diyetisyen ve psikolog sorularımızı cevapladı.
Psikolog Meliha Karayay: "Seks de bir egzersizdir, üstte olan daha fazla enerji harcar."

Seksle gerçekten kilo verilebilir mi?


Seks de bir egzersizdir unutmayın, bunu bir oyun gibi ele almak lazım. Seks hayatınız size neşe veriyorsa, keyif alıyorsanız, daha rahat forma girersiniz. Seks hayatı mutlu olanlar, istedikleri zaman çok daha kolay kilo verebilirler.

Seksin pozisyonu kilo vermeyi etkiler mi?

En son elime bir veri ulaştı, partnerinin kıyafetlerini soyan 12 kalori, giysiler kolay çıkıyorsa sekiz kalori harcıyormuş. Bunlar geyik, ölçülmesi zor, ama şu bir gerçek; seks sırasında üstte olan daha fazla enerji harcar. Seks sırasında harcanan enerji orta büyüklükte bir odayı silmek, bir iki cam silmek ya da iki blok yürümek kadardır.

Sabah seksinin çok daha yararlı olduğu, daha fazla kalori harcattığı doğru mu?


İnsanlar istedikleri zaman seks yapabilirler. Bu çok önemli bir üstünlüktür. Özellikle çalışanlar, kendilerini yalnızca akşam seksi ile sınırlamamalı. Kendinize blokajlar koymayın, sabah seksi insanın güne mutlu başlamasını sağlar, ihmal etmemek gerek.

Kilo almak kadın ve erkek için seks hayatının kötü gittiğinin bir göstergesi mi?


Seks hayatı iyi olanlar, daha mutlu olur, kendilerine daha fazla özen gösterirler. Çift, karşılıklı olarak kilo alıyorsa bir süre sonra cinsel olarak sorun yaşayacakları kesindir. Kilo alımı, özellikle bel çevresindeyse testosteron hormonu azalır. Bu da cinsel gücü zayıflatır. Bel çevresi erkeklerde 102, kadınlarda 88 cm.’nin üzerindeyse seks hayatları açısından tehlike çanları çalıyordur.

Seks diyeti önerdiğiniz hastalar oldu mu?

Seks diyeti, kolay kolay önerilmez. Kalp ameliyatından sonra özel bir sorun yoksa, insanlar iki ay sonra seks yaşamlarına geri dönüyorlar.
Zaten erkekler için özellikle çok ara vermek iyi bir durum değil. 15 günde bir seks yapan erkeklerin iktidarsızlık oranları artıyor.

Diyetisyen Nil Şahin: "Seks kalori harcatmaz, kasları gerer, ama tek bir enerji harcamanız mümkün değil."

Seksle gerçekten kilo verilebilir mi?

Seksin kalori harcattığına dair bir literatür okumadım. Seks kasları geriyor, ama enerji harcatmıyor. Seks kuvvet egzersizi gibi düşünülebilir, ama yağ yakıcı bir egzersiz olarak düşünülemez.

Seksin pozisyonu kilo vermeyi etkiler mi?

Seksin pozisyonunun kilo üzerine direkt etkisi olduğuna inanmıyorum. Ama zayıf ve formda olanlar, çok daha rahat seks yapabilir. Kilolu insanlar ancak bir iki pozisyonda seks hayatlarını sürdürmek zorundadırlar, bu da gerçekten onların yaşamını kısıtlayan bir durum.

Sabah seksinin çok daha yararlı olduğu, daha fazla kalori harcattığı doğru mu?


Sabah mideniz boş olduğu için çok daha rahat seks yapabilirsiniz. Ama seksi egzersiz olarak görüyor ve o amaçla yapıyorsanız kahvaltıdan sonrasını öneririm.
Bütün gece süren açlığı bastırdıktan sonra egzersiz daha yararlıdır.

Kilo almak kadın ve erkek için seks hayatının kötü gittiğinin bir göstergesi mi?

Bu durumu yalnızca hormonal olarak düşünmemek lazım. Hormonlar ne derse desin, kendine özen gösterip kilo vermeye başlayan kadınlar, giyimlerinden makyajlarına kadar değişim yaşıyor. Çok daha seksi görünmekten kaçınmıyorlar. Halbuki kilolu çiftler, bedenlerinden hoşnut olmadıklarından seksi daha geriye atıyorlar. Bir de ter kokusu da önemli. Kilolu kişiler daha çok terlediklerinden, seks hayatları ciddi şekilde etkileniyor.

Seks diyeti önerdiğiniz hastalar oldu mu?

Diyet programına giren birine seks diyeti asla önerilmez. Seks hayatına ara verenler, sıkıntıdan daha çok yemek yiyorlar. Menopozdan sonra seks hayatı monotonlaşan kadınlar, daha fazla kilo alıyor. Aktif seks hayatı, diyetin başarısını artırıyor.


09 Nov 2010
Boğaziçi Saç Ekimi

English Deutsch

Saç Dökülmesi | Saç Muayenesi ve Analizi | Saç Ekim Yöntemleri | Saç Ekimi ve Sonrası | Ameliyat Ortamı | Merkezimiz | İletişim


SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ AYRINTILI İÇERİK VE FİYAT BİLGİSİ Almak İçin İletişim Sayfamızı Kullanabilir veya info@bogazicisaglik.com.tr Adresine E-mail Göndebilirsiniz.

Saç Ekimi Online Konsültasyon Formuna Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız

Saç dökülmesi, modern çağ insanının önemli sorunlarından birisidir. Özellikle erkeklerde saç dökülmesi genetik faktörlere bağlıdır. Saç dökülmesi estetik kaygılara, psikolojik sorunlara ve kendine güven eksikliğine neden olabilmektedir.

Ülkemizde, çoğu alanda olduğu gibi medikal ve cerrahi estetikte ve saç ekiminde de etik dışı ve yasalara aykırı uygulumalara maalesef sıkça rastlanılmaktadır. Saç ekimi ciddi bir iştir. Yasalarımıza göre saç ekimi plastik cerrahlar tarafından, ameliyathane koşullarında, cerrahi merkezlerde yapılmalıdır.

BOĞAZİÇİ TIP MERKEZİ medikal ve cerrahi estetik alanında ve saç ekimi konusunda plastik cerrahlardan oluşan uzman kadrosuyla, yasal, güvenilir ortamıyla hizmetinizdedir. Boğaziçi Tıp Merkezi'nde 15'i uzman doktor, 20'si sağlık ve teknik görevli olmak üzere 45 kişilik bir ekip görev yapmaktadır.

Boğaziçi Saç Ekim MerkeziBoğaziçi Saç Ekim Merkezi

BOĞAZİÇİ TIP MERKEZİ SAÇ EKİM ÜNİTESİ'nde hastalarımıza, FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) veya FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemlerinden uygun olanı uygulanmaktadır.

Boğaziçi Tıp Merkezi Santral (PBX) 0212 227 00 00

SAÇ EKİMİ CERRAHİ BİR İŞLEM OLUP, HASTANE VE CERRAHİ TIP MERKEZLERİNDE AMELİYATHANE ORTAMINDA PLASTİK CERRAHİ EKİBİ TARAFINDAN YAPILMASI KANUNİ BİR MECBURİYETTİR.
İNTERNETTE, APARTMAN DAİRESİNDE HATTA VİLLALARDA GÜZELLİK/SAÇ EKİM MERKEZİ TANIMINI KULLANAN SAÇ EKİMİ PAZARLAMACILARININ, DOKTOR OLMADIĞI HALDE TV KANALLARINA ÇIKARAK SAÇ EKİMİ KONUSUNDA AHKAM KESEN BEZİRGANLARIN KILAVUZLUĞUNDA, SAĞLIĞINIZ TEHLİKEYE DÜŞEBİLİR VE KOMİSYONCU BEDELİ ÖDEYEREK GEREKSİZ, FAHİŞ HARCAMA YAPMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ. TAKDİR BİLGİ,AKIL VE ZEKA SAHİPLERİNİNDİR.

SAÇ EKİMİNDE KÖK HÜCRE UYGULAMALARI

Modern tıbbın son zamanlardaki en büyük yeniliği, kök hücre ve growth faktör çalışmalarıdır. Değişik ülkelerde bilim adamlarının kendi uzmanlıkları ile ilgili kök hücre uygulamalarının fayda ve risklerini incelemeye devam etmektedirler.

Kişinin kendi kanından değişik yöntemlerle purifiye ve konsantre edilerek elde edilen hücre kokteyli, saç ekimi için hazırlanan foliküllere ilave edilmekte ve yapılan araştırmalar saç ekimi sonuçlarının çok daha iyi olduğunu göstermiştir.

Saç ekimi konusunda, şu anda invaziv sayılmayan periferik,otolog kandan elde edilen platilet,plazma,growth faktör çalışmaları son yıllarda uygulanmakta olup, saç ekimi sonuçlarını anlamlı şekilde iyileştirdiği gözlemlenmektedir.

BOĞAZİÇİ TIP MERKEZİ SAÇ EKİMİ ÜNİTESİ'nde, Uluslararası birçok merkezle eş zamanlı olarak kök hücre ve growth faktör çalışmaları başlatılmıştır.Anastezi Tipi Erkeklerde Saç Dökülmesi FUE Tekniği

FUT mu iyi FUE mi? FUT Tekniği FUT ve FUE...Farkları Ne?

Greft Hesaplamasi Kadınlarda (Bayanlarda) Saç Dökülmesi Saç Dökülme Tipleri

Saç Ekim Merkezi Nasıl Olmalıdır? Saç Ekimi Ameliyat Ortamı Saç Ekimi Cerrahi Planlama Aşaması

Saç Ekimi Cerrahi Sonrası Saç Ekimi Cerrahiye Hazırlık Aşaması Saç Ekimi Girişiminin Özellikleri

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalı? Saç Ekimi Sonrası Beklenenler Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilecek Konular

Saç Ekiminde Başarı Yüzde Yüz müdür? Saç Ekiminden Sonra Ne Yapmalıyım? Saç Ektirirken Sağlığınızdan Olmayın

Saç Muayene ve Analizi Sıkça Sorulan Sorular Ücretlendirme

Yenidoğan Sokak No:7 (Yıldız Teknik Üniversitesi Karşısı) Yıldız / Beşiktaş - İSTANBUL
Tel: 0212 227 00 00 - 0212 236 86 00 (pbx) Fax: 0212 236 91 88 / 0212 227 65 76 E-mail: info@bogazicisaglik.com.tr

Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.


09 Nov 2010
Kadınların Kendine Sakladıkları...
09.11.2010 Salı 17:40
0 Yorum
14 Okunma
Kadınların bazı alışkanlıkları o derece muamma ki bazen kendilerine bile bunu niçin yaptıklarını açıklayamıyorlar.
 Erkeklerin kadınların anlamamalarına şaşmamalı, evet bazen erkek cinsi de inanılmaz derece düz düşünebiliyor, ama problem konusu da bu kadar çetrefilli olunca gerçekten hallerine biraz acımak lazım. İşte meraklısına Cosmotürk'den kadınlara dair süper tüyolar...

1. Kadınlar hemen hemen herşeyi, ayakkabı, etek, eczaneden ilaçları bile kendilerini mutlu etmek için alır. Ödeme miktarını da her zaman daha az söylerler. Çoğu zaman eşinizden masrafları saklamanın doğru olmadığı söylenir. Ancak bazen kadınlar eşlerinin söylenmesine katlanamadıkları için, bu tür yalanlar söylemenin yanlış olmadığını düşünür..

2. Kadınlar kocalarına onlarla sık sık seks yapmayı düşündükleri söylemez. Bunun nedeni ise, özellikle çalışan kadınların yorgun oldukları zamanlarda eşlerinin bu konuda ısrar etmelerini önlemek ve dinlenmektir...

3. Bağlılık ve sorumluluk konusunda en az erkekler kadar titizdirler.. Kadınlar için eşleri evleninceye kadar beyaz atlı prens olsalar da sonrasında kızdıkları, öfkelendikleri durumlar olabilir. Ancak çoğu zaman bu yönlerini eşlerine yansıtmazlar..

4. Modern ve özgür olsalar bile hala eşlerinin erkek olarak hayatın sorumluluklarını daha çok taşımasını isterler.. Erkekler üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiğinde, hassas davrandıklarında, bu kadınları daha çok kadınsı yapar.. Gün sona erdiğinde eşinin kollarında dinlenen kadın için özgürlüğün bir anlamı yoktur..


09 Nov 2010


09 Nov 2010
1,4065
1,9555
64,01
71.543
11|12|13|14|15|16|17|18|19|20 
09.11.2010 Salı 20:46
YAŞAM - Bursa'da Münevver Karabulut cinayetine benzerliği ile dikkat çeken cinayetin zanlısını polis yakaladı.
09.11.2010 Salı 20:41
SİYASET - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin il başkanlarıyla bir araya geldi. CHP Genel Merkezi'nde basına kapalı düzenlenen toplantı y...
09.11.2010 Salı 20:40
KADIN - Kozmetik ürünlerinin neredeyse hepsinde kansere yol açan maddelerin bulunduğu öne sürüldü. Diğer iddialar da çok korkunç.
09.11.2010 Salı 20:25
YABANCI BASIN - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Türkiye'nin, Avrupa Birliği'ne katılım müzakerelerini sürdürmek için elinden geleni yaptığını ancak sürecin yapay...
09.11.2010 Salı 20:17
YAŞAM - Bir grup sendika üyesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü yürüyerek geçme protestosu yaptı...
09.11.2010 Salı 20:05
YAŞAM - Hindistan'da 66 yaşındaki bir kadın tüp bebek tedavisinin ardından dünyanın üçüz bebek doğuran en yaşlı annesi oldu.
09.11.2010 Salı 19:45
YAŞAM - Şanlıurfa Viranşehir'de çöplükte naylon, karton ve teneke toplarken iş makinesinin altında kalarak yaşamını yitiren Hüseyin Seyrek'in ailesi...
09.11.2010 Salı 19:38
YAŞAM - Kahramanmaraş Otogarı'nda bir seyahat firmasının işletmeciliğini yapan vatandaş, uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü.
09.11.2010 Salı 19:25
YABANCI BASIN - Tirajı günde 139 bin olan Liberation gazetesinin 7 Kasım 2010 tarihli sayısında, Marc Semo imzasıyla yukarıdaki başlık altında yayımlanan ha...
09.11.2010 Salı 18:43
YAŞAM - Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde ülkücü ve sol görüşlü oldukları ileri sürülen iki grup arasında çıkan kavgada kan döküldü. İşte ayrıntıl...
09.11.2010 Salı 18:42
YAŞAM - Yeter A: "Eşim 'bakire kızla evlen' baskısıyla benimle evlendi." İşte şok eden haberin ayrıntıları...
09.11.2010 Salı 18:40
DÜNYA - 76 yaşındaki Betty Neumar, 22 yıl önce öldürülen kocası nedeniyle tutuklandı.
09.11.2010 Salı 18:25
GÜNDEM - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, 10 Kasım Atatürk'ün Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Koşaner mesajda Atatürkçü Düşünce...
09.11.2010 Salı 18:21
GÜNDEM - Zeytinburnu'nda 3 öğrencinin hayatını kaybettiği tramvay kazasıyla ilgili olarak vatman ile İstanbul Ulaşım AŞ görevlisinin 2 ile 15'er yıl ...
09.11.2010 Salı 18:16
DÜNYA - Birleşmiş Milletler, Kongo-Angola sınırı boyunca kaçak göçmenlerin topluca sınır dışı edildiği sırada 600'den fazla kadının toplu tecavüze u...
09.11.2010 Salı 18:05
MEDYA - Geçirdiği kaza sonrası tedavi gören görüntü yönetmeni Eyüp Kılıç'ın hayati tehlikesi sürüyor...
09.11.2010 Salı 18:00
YAŞAM - Şanlıurfa'da, 12 yaşındaki Fehime Ay, okul çıkışı evine giderken geçtiği mısır tarlasında Rögar kapağı açık bırakılan kanalizasyon ve atık s...
09.11.2010 Salı 17:59
GÜNDEM - Genelkurmay Başkanlığı 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla afiş hazırladı.
09.11.2010 Salı 17:38
MEDYA - Güneydoğu'daki kadın örgütleri, sanatçı Hülya Avşar'a tepki gösterdi.
09.11.2010 Salı 17:35
YAŞAM - Van'ın Çatak İlçesi'nde demir aksamlı beton zeminli 42 yıllık köprü, mıcır yüklü kamyonun geçişi sırasında çöktü.
09.11.2010 Salı 17:25
GÜNDEM - Pet shoplarda usulsüz evcil hayvan satışına sonunda dur denecek! Tarım Bakanı Mehdi Eker,'Şikayet çok. Mevzuatı değiştiriyoruz' dedi.
09.11.2010 Salı 17:18
KÜLTÜR & SANAT - Kanuni Sultan Süleyman'ın Rodos Seferi öncesinde yaptırdığı su sarnıçları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.
09.11.2010 Salı 17:16
MEDYA - Taraf gazetesinden "Terör sorununun çözümü için devlet Abdullah Öcalan'ı idam etsin" dediği için kovulan Önder Aytaç'ın Heron İhaneti başlık...
09.11.2010 Salı 17:08
KÜLTÜR & SANAT - Hazine-i Evrak'ın Kuruluşunun 164. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen, "5'nci Arşivcilik Günü Kutlaması" Fatih Ali Emiri Efendi Kü...
09.11.2010 Salı 17:00
DÜNYA - ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michellein Asya gezisinin bugünkü durağı Endonezya oldu. Başkan Obamanın çocukluğunun dört yılını geçirdiği ...
09.11.2010 Salı 16:58
MEDYA - Şener Şen'in başrolünü oynadığı TTNET'in yeni reklam filminin çekimleri tamamlandı.
09.11.2010 Salı 16:53
YAŞAM - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi bir grup, bir soruşturma kapsamında tutuklu bulunan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ı cezaevinde ziyar...
09.11.2010 Salı 16:53
GÜNDEM - Sarıyer'de Eczacıbaşı'nın inşa edeceği Ormanada projesi için parsel bazında imar planı değişikliğinde rant iddiaları CHP Genel Başkanı Kılıç...09 Nov 2010
Tecavüz edip çırılçıplak yürüttüler!

Tecavüz edip çırılçıplak yürüttüler!

BM, 600'den fazla kadının toplu tecavüze uğradığını açıkladı.

Güncelleme:09 Kasım 2010 20:22

Birleşmiş Milletler, Kongo-Angola sınırı boyunca kaçak göçmenlerin topluca sınır dışı edildiği sırada 600'den fazla kadının toplu tecavüze uğradığını açıkladı.

Kurbanların çoğu haftalarca terk edilmiş binalar içinde kilit altında tutulduklarını ve burada defalarca güvenlik güçlerinin tecavüzüne uğradıklarını söyledi. En az bir kadın iç kanamadan öldü.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki Birleşmiş Milletler sözcüsü Maurizio Giuliano geçen cuma yaptığı açıklamada, kadınların Kongo-Angola sınırının hangi tarafından tecavüze uğradıklarının bilinmediğini, her iki ülkeye soruşturma çağrısı yapıldığını açıkladı.
 
Giuliano, "Bizi endişelendiren tecavüzün Kongo'nun bazı bölgelerinde salgın haline gelmiş olması. Bunun rutin hale gelmesinden korkuyoruz" diye konuştu.

Geçen on yılda Kongo'da çok sayıda isyancı grup ortaya çıktı ve köylere saldırarak kadınlara tecavüz ve işkence ettiler. Birleşmiş Milletler'e göre Kongo dünyada cinsel şiddetin en çok yaşandığı bölge. Uzun süredir ülkede bulunan uluslararası barış gücü askerlerinin varlığına rağmen bu olayların yaşanması ise BM'ye yönelik ciddi eleştirilere neden oluyor.

Birkaç ay önce 200'den fazla kadının, kız ve erkek çocuğunun BM barış gücü askerlerine 19 kilometreden az mesafede bir köyde toplu tecavüze kurban gittiği haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü.

BM'ye göre, 600'den fazla kadın eylül ve ekim ayında birkaç bölgede tecevüze uğradı. Bu tecavüz olayladı, 51 bin Angolalının Kongo tarafından sınır dışı edildiği sırada gerçekleştiği kaydediliyor.

Birleşmiş Milletler, geçen ay sınırda yaşanan tecavüzlerden ilk kez yerel yardım kuruluşları vasıtasıyla haberdar oldu. Ancak ilk raporlar 30 kadar kadının tecavüze uğradığı yönündeydi. Kadınlar, terk edilmiş binalarda kilit altında tutularak güvenlik güçlerinin tecavüzüne uğradıklarını, bırakıldıklarında Kongo'ya çıplak halde yürüyerek geri dönmek zorunda bırakıldıklarını anlattılar.
 09 Nov 2010
   
En yorumsuz kareler

En yorumsuz kareler

Bazı kareler vardır ki yoruma muhtaçtır ama bir takım fotoğraflar da vardır ki kareninin kendisi herşeyi anlatır yoruma mahal vermez...

Güncelleme:09 Kasım 2010 02:34

Ünlü bir internet sitesinin yaptığı oylama ile en güzel yorumsuz kareler seçildi...

İŞTE O KARELER...09 Nov 2010

Garanti İnternet Şubesi'ne giren tam 500 kişi Sony VAIO kazanıyor!

Genel

Garanti İnternet Şubesi'ne giren tam 500 kişi Sony VAIO kazanıyor

07 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında www.garanti.com.tr'den İnternet Şubesi'ni veya wap.garanti.com.tr’den Cep Şubesi'ni ziyaret edenler 500 adet Sony VAIO çekilişine katılmaya hak kazanıyor.

Üstelik Cep Şubesi'ne giriş yapanlara 2 çekiliş hakkı birden!

İnternet/Cep Şubesi şifreniz yoksa ya da unuttuysanız hemen alın, bu fırsatı kaçırmayın.

İnternet Şubesi Giriş İnternet/Cep Şubesi Şifre Al 

Kampanya Detayları

*Bu kampanya Milli Piyango İdaresi’nin 04/10/2010 tarih ve B.07.I. MPİ.0.13.00.02-401.02.99-2396-8842 sayılı izni ile düzenlenmektedir. Kampanya 07/10/2010 ve 30/11/2010 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanya tarihleri arasında www.garanti.com.tr adresinden İnternet Şubesi’nden işlem yapanlara 1 çekiliş hakkı, ilk kez internet şubesi’nden işlem yapıyorlarsa 4 çekiliş hakkı verilecektir. Kampanya başlangıc tarihinden 6 ay öncesine kadar, minimum bir kere giriş yapmış ancak son 6 ay'dır giriş yapmamış müşteriler kampanya tarihlerinde giriş yaparlarsa 2  çekiliş hakkı verilecektir.Wap.garanti.com.tr  adresinden, Cep Şubesi’nden işlem yapan müşterilere 2 çekiliş hakkı verilecektir. Kampanya dönemi içinde 1 kişi en fazla 1 kez kampanyadan faydalanabilir. .Kampanyaya katılım 1 seferde yapılan işlem sonucunda kazanılan çekiliş hakkı ile sınırlıdır. Hem web  hemde  wap yoluyla katıldığı durumda hangisinden daha çok çekiliş hakkı kazanıldıysa o  katılım esas alınır. Yapılacak çekiliş sonucunda  400  adet  Sony Vaio VPCM12M1E/L.CEU  10.1 " VAIO Display, Intel® AtomT Processor  N470, 1 GB DDR SDRAM, 250GB HDD, Intel® Graphics Media Accelerator 3150, Windows® 7 Starter (32-bit) İNG/TR ve Türkçe Q Klavye, 1,4kg, Lacivert , 100 adet Sony Vaio VPCM12M1E/W.CEU 10.1 " VAIO Display, Intel® AtomT Processor  N470, 1 GB DDR SDRAM, 250GB HDD, Intel® Graphics Media Accelerator 3150, Windows® 7 Starter (32-bit) İNG/TR ve Türkçe Q Klavye, 1,4kg, Beyaz  verilecektir. Çekiliş 08 Aralık 2010 tarihinde, saat 11:00,de Akro Tanıtım  Org. Çınar sk.No.27  Toplantı Salonu 4.Levent-İstanbul adresinde halka açık olarak yapılacaktır. Çekiliş sonuçları 14.12.2010 tarihinde Posta gazetesinde, www.garanti.com.tr ,   ve    www.kimkazandi.com  internet adreslerinde ilan edilecektir. Kazanan asil talihlilerin son başvuru tarihi 29/12/2010 yedek talihlilerin 13/01/2011’dir.Kazanlara ayrıca posta yoluyla tebligat yapılacaktır.18 yaşından küçükler çekilişe katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar dahi ikramiyeleri verilmez.Garanti Kredi Kartı, Bireysel Kredileri, Kredili Mevduat Hesabı vb. ödemelerinde veya işlemlerinde yasal takipte olanlar bu kampanya kapsamı dışında tutulacak olup, katılıp kazansalar dahi ikramiye verilmeyecektir  Kazanılan hediye devredilemez.Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz.İkramiyeye konu olan eşya ve/veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV gibi vergiler dışındaki vergi ve diğer yasal yükümlülükler talihliler tarafından ödenir.Piyangoya itiraz için ikramiye son teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Milli Piyango İdaresi’ne başvurulmalıdır. Bu piyangoya iştirak eden herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

 • 07 Ekim-30 Kasım 2010 tarihleri arasında Garanti İnternet/Cep Şubesi kullanıcıları kampanyaya katılabilirler.
 • Katılımların geçerli olması ve ödül kazanabilmek için kampanya tarihleri içinde Garanti İnternet Şubesi'ne
  veya Cep Şubesi'ne en az bir kez giriş yapılması gerekmektedir.
 • Kampanya tarihleri arasında www.garanti.com.tr adresinden İnternet Şubesi'ne giriş yapanlar 1 çekiliş hakkı, ilk kez giriş yapanlar ise 4 çekiliş hakkı kazanacaktır. Kampanya başlangıç tarihinden 6 ay öncesine kadar minimum bir kere giriş yapmış ancak son 6 ay'dır giriş yapmamış müşteriler ise 2 çekiliş hakkı kazanacaktır. Wap.garanti.com.tr adresinden  Cep Şubesi’ne giriş yapan  müşterilere 2 çekiliş hakkı verilecektir.
 • Kampanya dönemi içinde 1 kişi en fazla 1 kez kampanyadan faydalanabilir, en çok çekiliş hakkı kazandığı katılımı esas alınır.
 • Kampanyadan sadece Bireysel İnternet Şubesi kullanıcıları yararlanabilir. 
 • Garanti Kredi Kartı, Bireysel Kredileri, Kredili Mevduat Hesabı vb. ödemelerinde veya işlemlerinde yasal takipte olanlar bu kampanya kapsamı dışında tutulacak olup, katılıp kazansalar dahi ikramiye verilmeyecektir.


 

İnternet Şubesi Giriş İnternet/Cep Şubesi Şifre Al 

*Bu kampanya Milli Piyango İdaresi’nin 04/10/2010 tarih ve B.07.I. MPİ.0.13.00.02-401.02.99-2396-8842 sayılı izni ile düzenlenmektedir. Kampanya 07/10/2010 ve 30/11/2010 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanya tarihleri arasında www.garanti.com.tr adresinden İnternet Şubesi’nden işlem yapanlara 1 çekiliş hakkı, ilk kez internet şubesi’nden işlem yapıyorlarsa 4 çekiliş hakkı verilecektir. Kampanya başlangıc tarihinden 6 ay öncesine kadar, minimum bir kere giriş yapmış ancak son 6 ay'dır giriş yapmamış müşteriler kampanya tarihlerinde giriş yaparlarsa 2  çekiliş hakkı verilecektir.Wap.garanti.com.tr  adresinden, Cep Şubesi’nden işlem yapan müşterilere 2 çekiliş hakkı verilecektir. Kampanya dönemi içinde 1 kişi en fazla 1 kez kampanyadan faydalanabilir. .Kampanyaya katılım 1 seferde yapılan işlem sonucunda kazanılan çekiliş hakkı ile sınırlıdır. Hem web  hemde  wap yoluyla katıldığı durumda hangisinden daha çok çekiliş hakkı kazanıldıysa o  katılım esas alınır. Yapılacak çekiliş sonucunda  400  adet  Sony Vaio VPCM12M1E/L.CEU  10.1 " VAIO Display, Intel® AtomT Processor  N470, 1 GB DDR SDRAM, 250GB HDD, Intel® Graphics Media Accelerator 3150, Windows® 7 Starter (32-bit) İNG/TR ve Türkçe Q Klavye, 1,4kg, Lacivert , 100 adet Sony Vaio VPCM12M1E/W.CEU 10.1 " VAIO Display, Intel® AtomT Processor  N470, 1 GB DDR SDRAM, 250GB HDD, Intel® Graphics Media Accelerator 3150, Windows® 7 Starter (32-bit) İNG/TR ve Türkçe Q Klavye, 1,4kg, Beyaz  verilecektir. Çekiliş 08 Aralık 2010 tarihinde, saat 11:00,de Akro Tanıtım  Org. Çınar sk.No.27  Toplantı Salonu 4.Levent-İstanbul adresinde halka açık olarak yapılacaktır. Çekiliş sonuçları 14.12.2010 tarihinde Posta gazetesinde, www.garanti.com.tr ,   ve    www.kimkazandi.com  internet adreslerinde ilan edilecektir. Kazanan asil talihlilerin son başvuru tarihi 29/12/2010 yedek talihlilerin 13/01/2011’dir.Kazanlara ayrıca posta yoluyla tebligat yapılacaktır.18 yaşından küçükler çekilişe katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar dahi ikramiyeleri verilmez.Garanti Kredi Kartı, Bireysel Kredileri, Kredili Mevduat Hesabı vb. ödemelerinde veya işlemlerinde yasal takipte olanlar bu kampanya kapsamı dışında tutulacak olup, katılıp kazansalar dahi ikramiye verilmeyecektir  Kazanılan hediye devredilemez.Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz.İkramiyeye konu olan eşya ve/veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV gibi vergiler dışındaki vergi ve diğer yasal yükümlülükler talihliler tarafından ödenir.Piyangoya itiraz için ikramiye son teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Milli Piyango İdaresi’ne başvurulmalıdır. Bu piyangoya iştirak eden herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

İlginizi çekebilir...

Western Union

Uluslararası para alma/gönderme işlemlerinizi tek tıkla yapın.

Uluslararası para alma/gönderme işlemlerinizi tek tıkla yapın.

Geç EFT

EFT saatinizi ileri almayı unutmayın.

EFT saatinizi ileri almayı unutmayın.

İnternet/Cep Şubesi

Şifrenizi anında alın, işlemlerinizi dilediğiniz yerden yapın.

Şifrenizi anında alın, işlemlerinizi dilediğiniz yerden yapın.


09 Nov 2010
   
Tek harfle bulmacayı çözdü

Tek harfle bulmacayı çözdü

Türkiye'de de televizyonda yayınlandığı zamanlarda büyük ilgi gören Çarkıfelek programının ABD versiyonunda bir ilk yaşandı.

Güncelleme:09 Kasım 2010 16:09

Yarışmacı 27 harften oluşan bulmacayı sadece bir harfle çözmeyi başardı.

ABD'de Çarkıfelek adlı televizyon yarışmasına katılan 26 yaşındaki gazeteci Caitlin Burke'nin şansı pek yaver gitmemişti. 27 harften oluşan bir cümleyi bilmesi gerekiyordu. Burke her harf satın aldığında ise kazanacağı para düşecekti. Ancak genç yarışmacı bu şansızlığını büyük bir şansa dönüştürmeyi başardı. 

Erkanda sadece ilk harf belirdiğinde, Burke sorunun cevabını çözmeyi başardı. "I've got a good feeling about this/Bu konuda içimde iyi bir his var" deyimini doğru tahmin eden Burke bu başarısıyla tarihe de geçmiş oldu. Burke bu cevapla 6 bin 500 dolarlık Karayipler tatili ödülünün de sahibi oldu.09 Nov 2010
   
Beren 1.5 milyon liraya ev aldı

Beren 1.5 milyon liraya ev aldı

Ünlü oyuncu kazandığı parayı emlak sektörüne yatırıyor... Ayrıntılar Mynet Birbak'ta!

Güncelleme:09 Kasım 2010 16:00


09 Nov 2010
Favorilerine Ekle

IMKB 100

71543

Dolar

1.4065

Euro

1.9555

Altın

64.00

Faiz

7.62
-
-
-
-

EĞLENCE


müzik kavun

emre aydın HoşçakalHoşçakal / emre aydınÜCRETSİZ DİNLE
en popüler albümler kavun.com'da!

oyun

kent feşmekan

Bayramda Nereye Gitsek?Bayramda Nereye Gitsek?Alternatif yerler

mmo

09 Nov 2010
Olay fotoğrafın sırrı çözüldü

Olay fotoğrafın sırrı çözüldü

Neredeyse tanınmıcak halde olan iki ünlü oyuncu bakın bu fotoğrafı nerede çektirmiş?

Güncelleme:09 Kasım 2010 14:20

Kıvanç Tatlıtuğ ile Tolgahan Sayışman'ın makyajlı fotoğraflarının sırrı ortaya çıktı. Paris'te podyuma çıktıkları bir defile için ful makyaj yapan ikili, defile sonrası QUEEN adlı gay klüpte eğlendi.

SİYAHİ MANKENLE SEKSİ POZ
Genç kızların sevgilisi, dizileri, filmlerin aranan oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ile Tolgahan Sayışman'ın geçtiğimiz günlerde internete düşen fotoğrafları olay olmuştu. Aralarında yarı çıplak siyahi bir mankenle objektiflere poz veren ikilinin bu fotoğrafı 2002 yılında yapılan Best Model yarışmasının kulisinde çekildiği iddia edilmişti. Fotoğrafın nerede çekildiğini HT Magazin ortaya çıkardı!

İKİLİYİ ÜNLÜ MODACI DAVET ETTİ
Kıvanç Tatlıtuğ ile Tolgahan Sayışman'ın makyajlı fotoğrafı Paris'te çekildi. 2002'de Best Model yarışmasını izleyen ünlü modacı Stephane Roland, Tatlıtuğ ile Sayışman'ı çok beğenince ikiliyi, Paris Moda Haftası'nda Jean Louis Scherrer defilesinde podyuma çıkardı. Koreografi gereği makyaj yapan ikili, defileden sonra, Roland'ın ünlü gay klüp Queen'de düzenlediği partiye katıldı. Sayışmanpartide 1 saat kalırken Tatlıtuğ sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendi.

Okuyucu Yorumları

Yorum girebilmek için kullanıcı girişi yapmalısınız.09 Nov 2010
İntiharı yayınlayınca tepki aldı

İntiharı yayınlayınca tepki aldı

Okan Bayülgen, Muhabbet Kralı isimli proğramında intihar görüntülerini yayınlayınca izleyicilerden tepki aldı...

Güncelleme:09 Kasım 2010 10:47

Okan Bayülgen'in Pazartesi günleri yayınlanan ve sosyal konulara değinen programına bu gece ilginç görüntüler damgasını vurdu.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER! (VİDEO)


Sosyal paylaşım siteleri ve internetin tartışıldığı programda, Facebook'taki fotoğraflar yüzünden nişanlısından ayrılan gencin intihar anındaki görüntüleri yayınlandı.

Okan Bayülgen "sadece bir kereye mahsus yayınlayabiliyoruz" diyerek canlı yayında intihar görüntülerini yayınlayınca izleyicilerin de tepkisini topladı.

Okuyucu Yorumları

Yorum girebilmek için kullanıcı girişi yapmalısınız.09 Nov 2010

Heryerde paylaşmanın en kolay yolu

Facebook, Twitter, FriendFeed, Flickr

Birgo nedir ?

Facebook, twitter, friendfeed ve daha birçok serviste, istediğin her şeyi paylaşmanın en kolay yoluyla tanış. Ister blog'unu oluştur, istersen sadece hesaplarını güncelle.

Detay

Nasıl Birgolarım ?

İster birgo.com'dan istersen bir email gondererek tüm hesaplarını güncelleyebilirsin. Sadece yazarak değil, fotoğraf, video ve müzikle de kendini ifade edebilir ve arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Detay

Birgo Blog

- Birgo'daki yenilikler
- Yeni dosya formatları
- Blogger ve wordpress desteği

Detay

Kimler Birgolamış

 • moz_firefoxFirefox
 • arslan.boraJorgen Mortensen
 • igal.pirlantikamikoi
 • byildiz.ozerYildiz
 • spenicsSpenics
 • borarslanBora A.
 • aslihandenizfilizAslıhan
 • nyadigarnyadigar
 • yus44topyus 34
 • murat82465mihr82465


09 Nov 2010
29 Tem 2008

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. alt kuruluşu olan blog servisi onpunto.com 9 Temmuz 2008 tarihinde kapanma kararı aldığını ve yayınını 31 Temmuz 2008 tarihinde tamamen durduracağını internet sitesinden duyurdu. Bu gelişmeyi öğrenmemizin ardından şirketimizin yönetiminde alınan bir kararla bu internet sitesinin satın alınması için aniden devreye girildi ve 12 Temmuz 2008 tarihinde başlayan süreçte, olası bir satın almaya olumlu bakan Hürriyet'teki yetkililerle görüşmeler yapıldı.

Hem bu internet sitesinin üyelerinin mağdur olmaması hem de bu markanın bizimle daha da değer kazanması için yaptığımız bu girişimimizin sonucunda, sürecin yavaş işlemesi ve bahsi geçen internet sitesinin giderek değer kaybetmesi nedeniyle, ne yazık ki satın alma gerçekleşememiş ve gün itibarı ile görüşmeler sona ermiştir.

Her ne kadar bahsi geçen marka geçmişte bizimle aynı işi yapan bir alternatif proje olsa da, gelişmekte olan Türk internet sektöründeki bu tür olumsuz gelişmelere şahit olmaktan üzüntü duyuyoruz. Doğan grubuna, bir sonraki internet projesi denemelerinde başarılar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.15 Tem 2008

Büyük bir blog servis sağlayıcısı olan Inube'un sahibi olan bir şirket için bir kurumsal blog açmanın bu kadar gecikmesi sizleri düşündürmesin. Bunun nedeni zaten bir çok ayrı blog sayfasından şirketimiz ve servislerimiz hakkında duyurular yaptığımız için, şu ana kadar böyle bir ihtiyacımızın olmamasıydı. Bu yeni blog ile birlikte, daha çok şirketimizin kurumsal aktiviteleri hakkında duyurular, bildiriler ve diğer yazılar yayınlanacaktır.

Şirketimize verdikleri manevi destekten dolayı, özellikle tüm internet servislerimizin abonelerine, müşterilerimize ve çalışmalarımızı takip eden diğer herkese teşekkür ederiz.

Yeacon Ltd. Şti.


Arama

Bize Ulaşın


Inube İle Sunuluyor

Yeacon.com.tr bağlantısı Inube alt yapısı ile sunuluyor. Övünçle, Inube kullanıyoruz. Siz de Inube kullanarak kendinize ya da kurumunuza bir örütbağ güncesi oluşturabilirsiniz. Inube ücretli ve ücretsiz birçok araç sunmaktadır. Siz de ücretsiz üye olun!


09 Nov 2010
2. Müvevver Vakasını Polis Kısa Sürede Çözdü
20:46 - Yaşam
TV8'in İnternet Sitesi Yenilendi
20:45 - Medya
Kılıçdaroğlu İl Başkanlarını Anketle Yokladı
20:41 - Siyaset

İş garantili kurslar

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Aysel ALP / ANKARA 9 Kasım 2010
İş garantili kurslar
Hürriyet.com.tr okuyucuları için 81 ilde açılacak olan Türkiye İş Kurumu’nun organize ettiği iş garantili kursları derledi. Hangi ilde, ne zaman, hangi meslek dalında, ne kursu açılacak? Kimler başvurabilecek? Kursiyerlere ne kadar ücret verilecek? Bu soruların yanıtlarını il il belirledik. İstanbul, İzmir, Ankara gibi illeri sollayıp istihdam garantili kurs rekoru kıran ilimizi görünce şaşırdık…

İşte il il iş garantili kurslar / Foto-Analiz

Örneğin bir ilimizde açılacak stajlı kursta katılımcılar, Türkiye’nin önde gelen şirketinde 180 gün eğitim alma fırsatı bulacak. Ve böylesine bir eğitim için 2 bin 700 lira cep harçlığı alacak. Beğenilenler ise bu şirkette işe başlayacak. Bir Karadeniz ilinde açılacak kursa katılacak kursiyere ise 2685 lira ödenecek. Başarılı olursa o ilde işe başlayacak.

Başka bir ilde 100 günlük kursa katılma karşılığında hem meslek öğrenecek hem de 1500 lira cep harçlığı alacak. Bir başkası da aynı harçlıkla yönetici sekreterlik eğitimi alacak…

Bazı illerde ise Toplum Yararına Çalışma Programlarını belirledik. Geçici istihdam sağlamak için açılan bu programların süresi sınırlı olsa da işsizlere kısa süreli nefes aldırabilir, diye düşündük.

PATRONLARA GİRİŞİMCİLİK KURSLARI

Patron olmak isteyenler içinse Türkiye genelinde açılacak olan ‘girişimcilik’ kurslarını derledik. Hangi ilde, ne kadar süreyle kurs açılacak, patronlara bu katılım karşılığında ne kadar ücret verilecek tespit ettik.

Bir de sosyal sorumluluğumuz gereği özürlüler için açılan kursları belirledik. Onlarda istihdam garantisi ayrımı yapmadık. Oldukça nitelikli bu kurslara katılacak özürlü vatandaşlara çok şey kazandıracağını düşündük.

Dolayısıyla İş-Kur’un kurslarını istihdam garantililer, toplum yararına çalışma programları, girişimcilik kursları ve özürlüler için olmak üzere dört grupta topladık. Kursları sadece il bazında değil, ilçe bazında da belirttik. Her bir kursun yanına kodunu yazdık ki, okuyucu hangi kursa katılmak istediğini İş Kur yetkililerine kolayca anlatabilsin…

81 ilin bazılarında hiç kurs açılmadığını, bazılarında ise yeni tarihli kurs olmadığını görerek üzüldük.

Bu haberimizle 2.8 milyon işsizin iş bulmasına küçük de olsa bir katkı yapabilirsek mutlu olacağız…

KİMLER BAŞVURABİLİYOR

İş-Kur kurslarına halen sigortalı olarak bir iş yerinde çalışmayıp kuruma ‘işsiz’ olarak kaydını yaptıranlar katılabiliyor. Kurs süresince, gittiği her gün için cep harçlığı alıyor. Kurs süresinin onda birini aşmamak üzere mazeret izni kullanılabiliyor. Ancak harçlık, katıldıkları gün başına veriliyor. Kurs bitiminde yapılan sınavda başarılı olanlar, MEB onaylı kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanıyor.

ayalp@hurriyet.com.tr

 

09 Nov 2010

Kayıp Dilara'nın ailesini şoke eden mesaj

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
A.A 9 Kasım 2010
Kayıp Dilara'nın ailesini şoke eden mesaj
İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı Beldesi'nde, 17 gün önce kaybolan 17 yaşındaki Dilara M.'nin babası İhsan M., kızınla olan kişinin ailesinden “18 yaşına basınca nikah kıyacağız, çocuğunuzu sonra görürsünüz” mesajının kendilerine iletildiğini belirterek, “Kızım 8 gün sonra 18 yaşına basacak, kızımı zorla evlendirecekler” dedi.

Gözü yaşlı aile çocuklarından 15 gündür haber alamamalarının üzüntüsünü yaşadıklarını, çocuklarını kaçırdığına inandıkları kişinin ailesinden gelen haberlerle şok yaşadıklarını söyledi.

Baba İhsan M., kızlarının, tek yönlü bir duygusallık yaşayan, hatta belli dönemlerde rahatsız dahi eden T.A. adlı genç tarafından kaçırıldığını iddia ederek, bu kişinin çevresinden kendilerine bazı mesajlar geldiğini belirtti.

Son gelen mesajda, Dilara'nın 18 yaşına basmasının ardından T.A. ile nikah kıyacakları yönünde olduğu ve “nikahtan sonra çocuğunuzu görebilirsiniz” dendiğini öne süren İhsan M., şunları söyledi:

“Dilara 8 gün sonra 18 yaşına basacak, kızımı zorla evlendirecekler. Dilara, T.A'nın ailesi tarafından saklanıyor. Çocuğumu bu kişiler zorla tutuyor. Tek çocuğumuzu, sokaktan birisi kaçıracak, kendisine eş yapacak. Böyle bir şey olabilir mi? T.A ve ailesi kızıma nikah kıydırıp ortaya çıkarlarsa bu işin sonu çok kötü bitecek.”

İhsan M., eşi ve kendisinin kötü günler geçirdiklerini kaydederek, çocuğunun yerini bilenlerin güvenlik güçlerine ya da kendilerine bilgi vermelerini istedi.

Dilara M.'nin annesi Nuran M. ise “Dilara'ya 18 yaşına basınca nikah yapacaklar” haberinin T.A'nın ailesinin tarafından kendilerine gönderildiğini öne sürerek, güvenlik güçlerine “Çocuğumu evlendirilmeden, bir an önce bulun” çağrısında bulundu.

Dershaneye gitmek üzere 17 gün önce evinden ayrılan 17 yaşındaki Dilara M.'den haber alamayan ailesi, jandarma ve polise başvurarak “kaçırıldığını” bildirmişti. 
 

  Hürriyet haberlerini Facebook sayfasından da takip edin.


09 Nov 2010

Call Of Duty: Black Ops çıktı

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

9 Kasım 2010
Call Of Duty: Black Ops çıktı
Merakla beklenen ve gelmiş geçmiş en iyi modern savaş oyunu olarak kabul edilen Call of Duty'nin yeni oyunu Black Ops piyasa çıktı. Dünyada binlerce oyunsever oyunu alabilmek için mağaza kapılarında sabahladı. Serinin önceki oyunu “Call of Duty: Modern Warfare 2”, sadece ABD ile İngiltere’de 24 saatte 4.7 milyon satarak 310 milyon dolarlık bir hasılata imza atmıştı. NBA yıldızı Kobe Bryant'lı reklam filmiyle dikkat çeken oyunun yine rekor kırması bekleniyor.

CALL OF DUTY: BLACK OPS'TAN GÖRÜNTÜLER

Modern savaş oyunları arasında tartışmasız en iyilerinden biri olan Call of Duty serisinin yeni oyunu raflarda yerini aldı. Call Of Duty Black Ops steam üzerinden de satın alınıp indirilebiliyor.

Dönem olarak bu kez Soğuk Savaş'ı konu alan oyunda gerginliğin sahne arkasında olanlar bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor. Oyun Küba, Vietnam, Ural Dağları gibi yerlerde geçecek. Call Of Duty serilerinde daha önce hiç olmayan bir çok özellik, Call Of Duty Black Ops'la oyunseverlerle buluşacak. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz takım arkadaşlarınıza emir verme özelliği olacak.

Oyunda yer alan silahlar arasında AK-47, G11 gibi tüfekler; M1911, Makarov gibi tabancalar; Flamethrower, RPG-7 gibi roketatarlar; M60, HK-21 gibi makineli tüfekler bulunuyor.

09 Nov 2010
Logo


09 Nov 2010
Son dakika: CHP’de il başkanları toplantısı son.._
09 Kasım 2010
Salı 21:18
"O" Saatte Ana Sayfa
Gündemi Kaçırma
Yakala.co
71543
1.4050
1.9540
1.3921
06/11/2010
2 - 13 - 28 - 30 - 39 - 49
03/11/2010
5 - 9 - 24 - 25 - 31 - 5
04/11/2010
14 - 21 - 25 - 26 - 33 - 40
KURUMSAL
09 Nov 2010

Parçalanan cesedin kimliği açıklandı

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
A.A 9 Kasım 2010
Parçalanan cesedin kimliği açıklandı
Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde geçen temmuzda bir çöp konteynerinde bulunan bacakların 25 yaşındaki Sevgi Taşkın'a ait olduğu belirlendi.

İKİNCİ MÜNEVVER CİNAYETİ / WEB TV 

29 Temmuz 2010'da merkez Nilüfer ilçesi Konak Mahallesi Konak Caddesi'nde özel temizlik firmasına ait araçla çöp toplayan görevlilerce bir apartmanın önündeki çöp konteynerinin boşaltılması sırasında bulunan bacakların 25 yaşındaki Sevgi Taşkın'a ait olduğu tespit edildi.

Evli olan ancak eşinden ayrı yaşayan Bülent K. (31) ile 2 yıldır birlikte yaşadığı belirtilen Taşkın'ın bir çocuğunun bulunduğu, ayrıca yakınlarının genç kadın hakkında 16 Eylülde Nilüfer Polis Merkezine kayıp ihbarında bulundukları öğrenildi.

Cinayetle ilgili olarak zanlı Bülent K'nın babası ve kardeşinin de gözaltına alındıkları belirtildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Cinayet Bürosu ekiplerinin, zanlının Beşevler Mahallesi Güneş Caddesi Güneş Sitesi'nde yaptıkları aramada genç kadına ait özel eşyalar bulunduğu, cesedin diğer bölümünün ve suç aletinin ise arandığı bildirildi.Hürriyet haberlerini Facebook sayfasından da takip edin.


09 Nov 2010
 
Büyük düşünen erkeklere özel...
 
Amerika'dan ithal eşsiz V-Pills formülü ile,
cinsel hayatınıza %100 doğal bir dokunuş!
 • "1 kutu aldim fakat bir gelişme göremedim acaba 3 kutumu kullanmak gerekiyor"
 • %100 orijinal ürün garantisi veriyoruz!
 • Kredi kartlarına 12 taksit imkanı
 • Siparişinizin ödemesini kapıda yapma imkanı.
 • Gizli paketleme ve kişiye özel gönderim, kargo pakedinizin içeriğini bilmez.
 • İstanbul 3 saatte / tüm Türkiye ertesi gün / tüm Avrupa 3 günde teslimat
Canlı Yardım
Önemli Uyarı! Satın almadan önce mutlaka okuyunuz.   Orjinal Ürün Kontrolü

Satın Alma Seçenekleri

Sipariş Vermek İçin Çekinmenize Gerek Yok!

Gizlilik ve güvenlik en büyük prensibimizdir. "GİZLİ PAKET" içinde ve sadece "SİZE" teslim edilir. Kurye ve Kargo firması, paket içeriğini kesinlikle bilmez. Siparişinizin eve veya işyerine gelmesini istemiyorsanız, kargo şubesinden kendiniz teslim alabilirsiniz. Kredi kartınızda BİLİŞİM firması görünür, ürün veya site adı görünmez.

Kullananların Yorumları

valla yorumlara ve yonja medikale güvenerek bugün sipariş ettim bakalım denildiği gibi işe yarayacakmı yorumlarımı yzacağım.- fatih k. , istanbul 

bugün 1 kutu geldi az önce ilk kapsulu aldım sonuçları merak ediyorum işe yararsa 3 kutu daha alacağım bu arada gizlilik ve teslimat müthiş..- ck34 , istanbul 

kocam 3 aydır kullanıyor.büyümedi ama dimdik:)- önemli mi , istanbul 

 
 

Kadınların büyük çoğunluğu partnerlerinin penislerinden memnun değil!

Bunu biliyor muydunuz?

Muhtemelen hayır. Çünkü kadınlar, partnerlerini üzmemek adına bu gerçeği erkeklerine söylemezler.
Daha büyük ve daha iyi olmak kim istemez ki? Tabii ki her erkek ister. Eğer kendinizi yeterli görüyorsanız, tebrikler.

Ama unutmayın;
Partnerinizin sizinle aynı fikirde olmayabilir. (Size aksini söylese bile)

V-Pills'in Zengin Bitkisel İçeriği


Hemen Sipariş Verin! veya numaranızı bırakın biz sizi arayalım
      V-PILLS, doğadan elde edilmiş, ve bilimsel olarak test edilmiş, penisin dokusunu büyütmeye yardımcı olan, cinsel aktiviteyi uyaran, daha kalıcı bir ereksiyon sağlayan ve cinsel birleşmeden alınan zevki yükselten, yoğun afrodizyak içeren bitki özleri içerir. V-PILLS genel kan basıncında bir değişikliğe yol açmadan penis hücrelerine ve kanallarına giden kan dolaşımına doğrudan etki eder ve güçlendirir. Sinir sitemini rahatlatır ve cinsel birleşme öncesi oluşabilecek stresi yenmenize de yardımcı olur.

Bu eşsiz ürünümüz erkeklik gücünü güvenli ve etkili bir şekilde takviye ettiği bilinen birçok bitkisel maddeden formüle edilmiştir. Bu formül bilimsel olarak formule edilmiş güçlü bir bitkisel bileşim olarak uzun yıllardır Dünya'nın en çok satan erkeklik organı geliştirmeye yardımcı formül olmuştur.
Sadece Amerika da son yıl içinde 1 milyona yakın satılmış ve olağanüstü sonuçlar vermiştir.

V-Pills'in üretiminde en kaliteli üretim prosedürleri kullanılmaktadır.
Tamamen DOĞAL ve BİTKİSEL olan V-Pills, erkeklik formülleri arasında tüm dünyada rakip firmalar arasında en çok satandır ve güvenli ve etkili bir şekilde erkekliklerini geliştirmek isteyenler için 1. tercihtir.

V-Pills Nasıl Çalışır? Penisinizi Nasıl Geliştirir?

Penisinizin içerisinde 'corpa cavernosa' adında süngerimsi doku vardır.
Heyecanlanıldığında, bu dokulara kan pompalanır ve ereksiyon meydana gelir.
V-Pills, bu dokuların kapasitesini arttırmak için geliştirilmiştir.
Sonuç olarak bu dokulara daha çok kan pompalanır ve penis enine ve boyuna orantılı bir şekilde gelişir.
Aynı zamanda ereksiyon daha uzun sürer. Bunun için egzersiz gerekmez, cerrahi müdahale gerekmez, pompa gerekmez.
V-Pills kullanmak yeterlidir.

VPILLS kullanıldığı zaman hiç bir yan ürüne ya da fiziki işlemler gerekmeksizin gözle görünür sonuçlar elde edilir.
Amerika'dan ithal V-Pills, sadece Türkiye'de değil, dünyanın hemen her ülkesinde kullanılmaktadır.

Ortalamanın üzerine çıkmak istemez misiniz?

Tıbbi kayitlara göre ortalama bir penis uzunlugu 6 inç'tir ( 17,5cm ).
Bu değer ırka, yaşadığınız yere veya milliyetinize göre değişmez.
Siz de tamamen bitkisel ve doğal V-Pills'i kullanabilirsiniz.

Neden daha azla yetinesiniz ki? Hem de daha büyük olmak bu kadar kolayken.
Hem de;
Partnerinizi hiç olmadığı kadar etkileyin! Bahaneleri unutun. Artık ihtiyacınız olmayacak.
Vazgeçilmez olun! Maksimum özgüven.

Daha büyük ve daha dolgun. Maksimum istek ve heyecan. Uzun süreli ereksiyon.

V-Pills'in Kullanımı

Ürünümüzden sonuç alınabilmesi için sabah ve akşam olmak üzere yemeklerden sonra 1 adet kullanılması tavsiye edilir. 1 kutu ürünümüzde 60 kapsül V-Pills bulunmaktadır. 1 kutu 60 kapsül V-Pills 1 aylık kür olarak hazırlanmıştır. Sonuç alınabilmesi için minimum 3 kür 180 kapsül kullanılmalıdır. Tamamen naturel olan ürünümüzün sağlıklı bir insanda sağlık açısından bir yan etkisi yoktur.
 


09 Nov 2010
real,- e gelip kurbanlık siparişinizi verin, İslami kurallara uygun, Diyanet İşleri Başkanlığı onaylı, Veteriner Hekim kontrolünde, Noter huzurunda kamera kaydıyla, İmam eşliğinde kurbanınızı kesilip, hijyenik koşullara uygun olarak paketleyip Kurban Bayramı'nda teslim edelim.

Kurbanlıklarınızı real,-den alın bayramda karlı çıkın!

real,-e gelin; kurbanlıklarınızı istediğiniz şekilde alın.
Zor işleri sizin yerinize biz yapalım. Bize sorun, cevaplayalım!


Real'e gelip kurbanlık siparişinizi verin, İslami kurallara uygun, Diyanet İşleri Başkanlığı onaylı, Veteriner Hekim kontrolünde, Noter huzurunda kamera kaydıyla, İmam eşliğinde kurbanınızı kesilip, hijyenik koşullara uygun olarak paketleyip Kurban Bayramı'nda teslim edelim.*

Paketli büyükbaş kurbanlıklarda hisse satışı yapılacaktır.

Bize sorun, cevaplayalım

KURBANLIKLARLA İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ

1.KURBANLIK FİYATLARI NEDİR?

Paketli Küçükbaş Kurbanlık 690 TL / adet
Paketli Büyükbaş Kurbanlık (1/7) Hisse 675 TL / adet


2.VEKALET KONUSUNDA NE YAPMALIYIM, VEKALETİMİ KİME VERECEĞİM ? Paketli kurbanlıklar için; Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yazılı olarak belirttiği gibi vekâlet sözlü, yazılı, faks yoluyla verilebilir ve kurbanlıklar karşılığında verilen sözleşme de vekâlet yerine geçebilir. Ayrıca kesim bölgelerinde bulunacak deneyimli real,- personeline satış sözleşmesinde müşteriler tarafından yazılı vekâlet verilmektedir.

3.KURBANLIKLARIN DETAYLI ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM ? Kurbanlıklarımızın tamamı Anadolu bölgesi menşeili yerli cins hayvanlardan oluşmaktadır. Bu yıl da küçükbaş paketli kurbanlık seçeneğimizin yanı sıra hisseli büyükbaş paketli dana satışımız da gerçekleşecektir. Seçiminizi isterseniz küçük baş olarak, isterseniz 5-7 hisseli satılacak olan büyükbaş grubunda hisse alımı yaparak yapabilirisiniz.Paketli kurbalıklar için; Küçükbaş kurbanlıkların canlı ağırlıkları yaklaşık 40-45 kg, kesilmiş ağırlıkları yaklaşık 18 kg, büyükbaş kurbanlıkların canlı ağırlığı 270-300 kg, kesilmiş büyükbaş dana kurban ağırlığı ise hisse toplamında yaklaşık 140 kg olacaktır. Küçükbaş Kurbanlıklar 9 parçaya ayrılıp 2 adet kemikli but, 2 adet kemikli kol, 2 adet kanat kafes, 1 adet kemikli gerdan, 1 adet ciğer takımı, 1 adet kuyruk yağı olacak şekilde parçalanıp koli içerisinde teslim edilecektir. Canlı satışın olduğu mağazalarımızda ise paketli kurbanlıkların yanı sıra (G.antep, Adana, Konya ) kurbanlıklarınızı kendiniz seçebilrisiniz.

4.PAKETLİ KURBANLIKLARI NE ZAMAN ALABİLİRİM ? Kurbanlıklar bayramın 1. günü, İslami usullere uygun olarak noter ve imam eşliğinde Diyarbakır Güler Et Entegre tesislerinde kesilecektir. Kesimi takiben hijyenik koşulların yerine getirilmesi için soğutulacak, dinlendirilecek ve parçalama, paketleme yapılacaktır. Gıda güvenliğinin sağlanması için ürünlerin soğutma işlemine tabii tutulması gerekmektedir. Bu işlemler süre aldığından, teslimatlar bayramın 2. gününden itibaren mağazalarımızda yapılacaktır.

5.BENİM ADIMA KESİLEN KURBANIN BANA GELECEĞİNDEN NASIL EMİN OLABİLİRİM ? Fatura kesimiyle birlikte yapılan satış sözleşmesinde yer alan seri numarasına göre kurbanlar kesilmekte ve ayaklarına bu numaralar takılarak bu sıraya göre parçalanıp, paketlenmektedir.Üzerinde seri numaranız yazılı kolide size teslim edilecektir.

6.NEDEN KOLİYLE SATILAN VE BAYRAMIN 2. GÜNÜ TESLİM EDİLEN KURBANI TERCİH EDEYİM ? Kesim, parçalama, paketleme, depolama ve sevkiyat işlemleri İslâmi kurallara uygun olarak, veteriner hekim kontrolünde konusunda uzman kasap kadrosu tarafından yapılmakta olup, hijyen ve gıda emniyeti konularında azami tedbirler alınmaktadır. Kesilen kurbanlıkların hijyen koşulları, tüketici sağlığı ve et kalitesi açısından 12 saat süren bir işlemle hızlı şekilde soğutulması gerekmektedir.

*7.CANLI KURBAN SATIŞI HANGİ MARKETLERİMİZDE GERÇEKLEŞİCEK ? Canlı Kurban satışı Adana, Konya ve Gaziantep illerimizde gerçekleşicektir.

8.KURBAN TESLİMAT ŞARTLARI NELERDİR ? Kurban Paketleri gıda standartlarına uygun şekilde özel koli içerisinde olup, ciğer takımı ayrı bir poşet içerisine konulacaktır. Küçükbaş kurban koli ağırlığı karaman cinsi için ciğer takımı ile birlikte yaklaşık 18 kg, Büyükbaş kurban koli ağırlığı yaklaşık ise hisse toplamında ciğer taıkımı ile birlikte yaklaşık 140 kg olacaktır. Küçükbaş kurban kolilerinde;kesilmiş ve temizlenmiş toplam 9 parça kurban eti bulunmaktadır; 2 adet kemikli but, 2 adet kemikli kol, 2 adet kanat kafes, 1 adet kemikli gerdan, 1 adet ciğer - yürek takımı, 1 adet kuyruk yağı .Kurban paketlerinin teslimatı 17 Kasım 2010 tarihinden itibaren (Bayramın 2. gününden itibaren) randevu sırasına göre yapılacaktır. Kurbanlık hayvanın derileri müşterilerimiz adına makbuz karşılığında Türk Hava Kurumu'na bağışlanacaktır.

İsteyen müşterilerimiz, İstanbul mağazalarımızdan satın aldıkları kolili kurbanlarını İZEV'e ( İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı )bağışta bulunabilirler.

Kurban Paketleri Bonus, Maximum, Axcess, Advantage karta 8 taksit,
World karta 12 Taksittir.

Bize Sorun, Size bilgi verelim.

Kurbanlıklar, kurban fiyatları, kurban bağışı, kurbanlık satışları, kurbanlık hayvanlar, keçi, karaman, tosun, inek, koyun, kuzu, kıvırcık, kredi kartı ile satış, kurban paketi fiyatları ve benzeri tüm sorularınızı bize sorabilir misiniz .

- Kurban Basın Bülteni için tıklayınız

- T.C BAŞBAKANLIK DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI KURBAN REHBERİ
09 Nov 2010

 

Hisense LED TV'nin olağanüstü performansı, gelişmiş yenilikçi teknolojisi ve kaliteli işçiliğine dayanır.

Haberler

ANADOLU'YLA ÇİN'DEN GELDİ ÜRETİM İÇİN SİNYALİ VERDİ

Posta - 28.10.2010 - Anadolu'yla Çin'den geldi üretim için sinyali verdi Anadolu Grubu ortaklığıyla Türkiye'ye giriş yapan...

© Copyright Antek Teknoloji 2010


09 Nov 2010
3 günde 800 bin kişi izledi

Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmenliğini yaptığı son filmi “New York'ta Beş Minare”yi 3 günde yaklaşık 800 bin kişi izledi.

NEW YORK'TA BEŞ MİNARE FİLMİNDEN KARELER

FİLMİN EN SON FRAGMANI  - WEB TV

“New York'ta Beş Minare”, Mahsun Kırmızıgül'ün “Beyaz Melek” ve “Güneşi Gördüm” adlı filmlerinin ilk 3 gün izlenme oranlarını geçti. Türkiye'de 3 günde 703 bin 330 kişi, Avrupa'da ise 95 bin 671 kişi tarafından izlenen film, toplamda 799 bin 1 kişi tarafından seyredildi.

Mahsun Kırmızıgül, Türkiye'de kendi rekorunu kırarken, Almanya'da ise bu ay vizyona giren tüm Hollywood ve Alman filmleri arasında kopya başına tüm filmleri geride bırakarak, en çok izleyici çeken birinci film oldu.

Mahsun Kırmızıgül'ün “Beyaz Melek” adlı filmi ilk 3 günde 157 bin 785, “Güneşi Gördüm” adlı filmi ise 507 bin 932 kişi tarafından izlenmişti.

“MAHSUN’A İNSANLAR SAHİP ÇIKARSA DAHA BÜYÜK FİLMLER YAPACAK.”

Filmin yapımcısı Murat Tokat, yaptığı yazılı açıklamada, sektördeki cesur yapımcıların yaptığı filmler sayesinde sinema salonlarının ayakta durduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Sinemalarda filmi izleyen herkes, filmi yere göğe sığdıramıyor. Mahsun'un filmleri Türk sinemasını ciddi anlamda bir yerlere taşıyor. Filmimiz dünyanın önemli 15 ülkesine satıldı bile. Biz yaptığımız film için çok çalıştık ve çok büyük emek harcadık. Tutkularının peşinden koşan Mahsun'a, seyirciler yaptığı filmlere giderek sahip çıkıyor. Bu filmin başarısı böyle devam ederse Mahsun hiç kimsenin hayal edemeyeceği filmler çekmeye devam edecektir. Türk sinemasının çıtasını yükselten Mahsun Kırmızıgül'ün adına izleyici gerekli cevabı gişede veriyor.”

Hikayesini ve senaryosunu yazan Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği film, İstanbul, New York ve Bitlis üçgeninde çekildi.

Filmin kadrosunda Mahsun Kırmızıgül, Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Engin Düzyatan, Zafer Ergin, Ali Sürmeli, Salih Kalyon, Murat Ünalmış, Hüseyin Danyal, Eşref Kolçak, Suna Selen, Yüksel Arıcı ve Ümit Okur'un yanı sıra yabancı oyuncular da yer aldı.

Filmde, “Cehennem Silahı” adlı filmle ünlenen Danny Glover, “Yüz Yüze” filminde rol alan Gina Gershon, “Terminatör” filminin ünlü robotu Robert Patrick'in yanı sıra Justine Cotsonas, Laine Rettmer, Bob Arı, Hisham Tawfio, James Chen, Michael Olajide Jr. Ernest Rayfordve Sharrieff Pugh kamera karşısına geçti.

Yerli ve yabancı 2 bin 500 oyuncunun rol aldığı filmin müziklerini Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen ve Tevfik Akbaşlı yaptı.

Kırmızıgül, “Beyaz Melek” ve “Güneşi Gördüm” filmlerinden sonra “New York'ta Beş Minare” filminde de 140 kişilik müzisyenden oluşan “The City Of Prague Film Harmonic-Prag Senfoni Orkestrası” ve “Prague Opera Korosu” ile çalıştı. Filmin müzik mixleri “London Air Stüdyoları”nda gerçekleştirildi.

Film, Türk sinema sektöründe birçok ilke imza attı. Yarısı Amerika'da çekilen ilk Türk filmi olma özelliği taşıyan “New York'ta Beş Minare” filminin çekimleri, İstanbul, New York ve Bitlis'te 8 haftada tamamlandı.

Yarısı İngilizce çekilen filmde ilk kez “anamorphic lensler” kullanıldı. Sendikalı ekiplerle çalışılan ilk film olma özelliği de bulunan filmin çekimlerinde yerli ve yabancı 300 kişi çalıştı.

Filmin görsel efektlerini Robert Rodriguez, Quentin Tarantino, Renny Harlin, Spike Lee, Cohen Brothers ve Jim Jarmusch gibi isimlerle çalışan Manuel Ray Gonzalez yaptı.

Filmin konusu özetle şöyle:

“Kırmızı bültenle aranan radikal dinci bir örgütün lideri 'Deccal' kod adlı suçlunun Amerika'da yakalandığı bilgisi gelir. Onu teslim almak için teşkilatın en başarılı iki polisi Amerika'ya suçluyu teslim almaya giderler. Bundan sonrası kolay gibi görünür, ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde geçen hikaye, yakın dönemin Türkiye'sini sorgularken, 11 Eylül sonrası Amerika ve dünyada yaşanan 'İslam paranoyasının' altını çiziyor.”05 Kasım 2010 - 07 Kasım 2010
Sıra Filmin Adı Seyirci
1. New York'ta Beş Minare 703330
2. Winx Club 3D: Sihirli Macera 33955
3. Vay Arkadaş 31537
4. Pak Panter 18833
5. Paranormal Activity 2 14785
6. Ye Dua Et Sev 6326
7. Red 5303
8. Sosyal Ağ 4663
9. Sammy'nin Maceraları 3902
10. Nene Hatun 2552
Bütün liste için tıklayın...

Diğer Sinema Haberleri

» 6 yeni film vizyonda
» Rum kesiminden 4 ödül birden aldı
» Madencilerin filmini Javier Bardem çekecek
» 'Otosansür var sansüre gerek yok'09 Nov 2010
|
09 Nov 2010 
 

daha fazla video:komik | spor | haber | fragman | müzik | sağlık
Kurtlar Vadisi Pusu
09 Nov 2010
Aykırı ve güvenilir spor sitesi
Anasayfa Futbol Basketbol Formula 1 At Yarışı Diğer Sporlar İddaa Dakikaskor Foto Galeri Tüm Bölümler nesine.com
Dünya Kupası Beşiktaş Fenerbahçe Galatasaray Trabzonspor Süper Lig 1.Lig Türkiye Kupası Avrupa Ligleri Milli Takım UEFA Şamp. Ligi
0Paylaş
Ankaragücü - Fenerbahçe (Canlı)
Ankaragücü - Fenerbahçe (Canlı)
Ziraat Türkiye Kupası
09.11.2010 - Bu haberi 787 kişi okudu.

Ziraat Türkiye Kupası C Grubu ilk maçında Fenerbahçe, Ankaragücü'ne konuk oluyor.

Paylaş0
  1  |
YORUM YAZ

   bahis oyna
 SPOR FOTOGALERİ
09 Nov 2010
SEANSLAR
Vibratörün tarihi film oluyor

09.11.2010

Ortalama 5 puan

Önümüzdeki yıl gösterime girecek...

Paylaş:
Arkadaşına Gönder: ekolay
Toplam 1 yorum
09.11.2010 | 14:12:54
 
Hollywood konu bulmakta zorlanıyor gibi. bu sebepten de uç noktalar yelken açıyor. Deneyecekler bakalım ne olacak. Gyllenhall kardeşler de bu aralar çok revaçta zaten...
 

Yorumlayanlar Yorumlayanlar Yorumlayanlar
 955
 ADnet Reklamları