Share this content on Facebook!
Video Paylaşım Merkezi


nekibu
Habertürk
Haberler www.haberturk.com tarafından sağlanmıştır.
Timsah.com
İzleyin:


YouTube sınırları genişliyor!

Sponsor Links


About Me

16 sı ve Sonrasında Görünen Hava!
Bu yıl da biterken...
23 Aralık soğuk ve kar
Sevgili günlük...
Yonverter: Youtube'u Eğlenceye Dönüştürün!
Sinan Meydan'dan İki Kitap Daha
Genelimize Hitap Ediyor!
Dağlardaki Çocuklarımızdan!
World of Warcraft: Mists of Pandaria
TÜRKİYE’DE SPOR VE SPORCU

Last Posts

YouTube sınırları genişliyor!
YouTube
Milyoner Avcısı Kız
Rahibin Bilgisayarında 21 Bin Çocuk Pornosu Çıktı!
Facebook'a Erişim Engellendi

Archive

2010 (117)
 November (117)

Popular Posts

YouTube
EN YENİ HABERLER
EN YENİ HABERLER
Evlen Benimle'de 'Cazgır' Tartışması!
'Türkiye'nin AB'ye Katılım Süreci Yavaşlıyor'

Search


Haberler.com


09 Nov 2010
Youtube'u Yasaklamak Artık Yasak!
09.11.2010 Salı 18:36
0 Yorum
575 Okunma
Türkiye'den büyük adım... Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yarın Sanal Suçlar Sözleşmesi'ni imzalayacak.
Türkiye’de hala internet konusunda bir yasa yok. Ancak buna rağmen, hükümet sanal alem konusunda çok önemli bir adım atıyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yarın Strasbourg’da Avrupa Konseyi çerçevesinde hazırlanan Sanal Suçlar Sözleşmesi’ni imzalayacak.

Sözleşme önemli.

Bu öneme ilişkin bir örnek vermek gerekirse; YouTube’dan bahsedilebilir.

Türk mahkemeleri bugüne kadar çeşitli nedenlerle Youtube’u yasakladılar. Ancak bu sözleşmenin imzası ve TBMM’De onayının ardından, artık Youtube ve benzeri siteleri yasaklamak “kesin” ve “uluslar arası alanda belirlenmiş” yasalara bağlı olacak.

Kısacası, yasaklar zorlaşacak. Çünkü uluslar arası sözleşmeler, Türkiye’deki mevcut yasaların üstünde.

Üstelik, bundan sonra Türkiye’de internet konusunda hazırlanacak tüm yasalar, bu yasayla uyum içinde olmak durumunda.

HÜKÜMLÜLERİN NAKLİ SÖZLEŞMESİ


Davutoğlu yarın Strasbourg’da ikinci bir sözleşmeyi daha imzalayacak;

Hükümlülerin nakli sözleşmesi.

Bu sözleşme, daha önce Türkiye’deki bazı yasalar nedeniyle imzalanamıyordu. En önemlisi ise Türk ceza kanununda yer alan idam cezasıydı. İdam cezasının kaldırılması, bu sözleşmenin imzalanmasının da önünü açmıştı.

Şimdi, Türkiye’nin Avrupa Konseyi dönem başkanlığını da devralması çerçevesinde Türkiye, bu sözleşmeyi de imzalayacak.
09 Nov 2010
Van'da Katliam! Bir Evden 5 Ceset Çıktı!
09.11.2010 Salı 17:38
0 Yorum
615 Okunma
Van'ın Erciş ilçesine bağlı Çelebibağı beldesindeki bir evde anne ve 4 çocuğu ölü olarak bulundu.
Eşi İstanbul'da inşaatlarda çalışan Saide Aslan ve 4 çocuğunun cinayete kurban gittiği, bugün saat 16.00 sıralarında ortaya çıktı. Aslan ailesinin oturduğu evden gün boyu kimsenin dışarı çıkmaması üzerine şüphelenen komşuları, kapıyı açıp içeri girince korkunç manzarayla karşılaştı.

Tek katlı evde 40 yaşındaki Saide Aslan, çocukları 18 yaşındaki özürlü  Sinan, 14 yaşındaki Pınar, 7 yaşındaki Fatma ve 4 yaşındaki Mevlüt'ün kanlar içindeki cesetlerini gören komşular, jandarma haber verdi.

Eve gelen güvenlik güçleri ve savcının ilk yaptığı incelemede anne ve 4 çocuğunun bıçakla öldürüldüğü, cesetlerindeki kanın kuruması nedeniyle toplu cinayetin dün gece işlenmiş olabileceği belirtildi.

Öldürülen kadının hamile olduğu da öğrenildi. Cinayetlerin alacak verecek meselesi yüzünden işlendiği  iddia ediliyor.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


09 Nov 2010
Evlen Benimle'de 'Cazgır' Tartışması!
09.11.2010 Salı 19:07
0 Yorum
11 Okunma
ATV'nin ilgiyle izlenen evlilik programına damat adayı Bora Bey'in Arzu Hanım'la girdiği tartışma damgasını vurdu.

Haberin Özeti
ATV'nin ilgiyle izlenen izdivaç programı Esra Erol'la Evlen Benimle'de sular bir türlü durulmuyor..

Haberin Videosu
Haberin "Evlen Benimle'de 'Cazgır' Tartışması!" Adlı Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.
Esra Erol'un sunduğu yarışmaya bugün de popüler damat adayı Bora Bey ve gelin adaylarından Arzu Hanım'ın tartışması damgasını vurdu.

Sibel Hanım'ın talip olarak geldiği Bora Bey'e, stüdyodaki gelin adaylarından Arzu Hanım'ın "sen evlenmeye gelmemişsin, popüler olmak için gelmişsin" demesi üzerine çok sinirlenen Bora Bey adeta çılgına döndü.

Arzu Hanım'a "bu kadar cazgır olma" diyen Bora Bey'e Arzu Hanım da aynı sertlikle cevap verdi.Haberin Videosu
Haberin "Evlen Benimle'de 'Cazgır' Tartışması!" Adlı Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.


09 Nov 2010
'Türkiye'nin AB'ye Katılım Süreci Yavaşlıyor'
09.11.2010 Salı 20:25
0 Yorum
4 Okunma
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Türkiye'nin, Avrupa Birliği'ne katılım müzakerelerini sürdürmek için elinden geleni yaptığını ancak sürecin yapay ve haksız engeller öne sürülerek bloke edilmeye çalışıldığını söyledi.
REUTERS:
GÜL: HAKSIZLIKLAR TÜRKİYE'NİN AB'YE KATILIM SÜRECİNİ YAVAŞLATIYOR


Gül yarın açıklanacak ve Türkiye'yi kilit öneme sahip reformları uygulamadaki başarısızlığı nedeniyle eleştirmesi beklenen AB İlerleme Raporu öncesinde BBC televizyonunun "Hard Talk" adlı programına konuştu.

Türk yetkililer bazı AB ülkelerinin katılım müzakerelerini engellemek için Kıbrıs meselesini öne sürdüğünü söyleseler de Gül durumu şöyle değerlendirdi: "Biz elimizden geleni yapacağız ama AB'nin yapacağından şüpheliyim. Dürüst olmak gerekirse müzakere sürecinde yapay ve haksız engellerle karşılaşıyoruz."

AB Komisyonu yarın AB adaylarının üyelik koşullarını ne kadar yerine getirdiklerini gösteren yıllık ilerleme raporunu açıklayacak.

Reuters'a ulaşan rapor taslağında üyeliğin önündeki en önemli sorunun Kıbrıs meselesi ve Ankara'nın basın özgürlüğünü korumadaki başarısızlığı olduğu belirtiliyor.

Türkiye'de yayımlanan Milliyet gazetesi bugün, Türkiye ve AB'nin son iki haftadır Kıbrıs sorununun çözümü için üst düzey gizli görüşmelerde bulunduklarını haber yaptı. Avrupa Komisyonu sözcüsü ise haberle ilgili yorumda bulunmaktan kaçındı.

AB raporunun Türkiye'nin ifade özgürlüğü ve medya ihtiyaçlarını hem yasal olarak hem de uygulamada güçlendirmesi gerektiğini söylemesi bekleniyor.

--Otosansür--

Türk medyasına sızan rapor taslağında AB Türkiye'yi, "gazetecilere karşı açılan çok sayıda davanın" gazetecileri otosansüre yöneltmesi nedeniyle eleştiriyor.

Raporun özellikle hükûmete eleştirileriyle tanınan, Türkiye'nin en büyük medya kuruluşu Doğan Yayın'ın milyarlarca dolarlık vergi davasını gündeme getirmesi bekleniyor.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü geçen hafta Türkiye'de YouTube'da dâhil, 5000'den fazla internet sitesinin kapalı olduğunu duyurdu.

AB İlerleme Raporu'nun ayrıca, Türkiye'de temel hakların iyileştirmesi, anayasa değişikliklerinin kamuoyunda yeterince tartışılmaması, kadın hakları ile din ve azınlık özgürlüğünün artırılması, rekabet politikası, kamu ihaleleri, refah ve istihdam politikası konularına değinmesi bekleniyor.09 Nov 2010
Boğaziçi Estetik Merkezi
Anasayfa | Estetik Cerrahi | Burun Estetiği | Lazer Epilasyon | Göğüs Estetiği | Haberler


medikal estetikestetik cerrahisaç ekimiekibimiziletişim, bize ulaşınmerkezimiz

Estetik Cerrahi > Estetik Burun Ameliyatı -(Rhinoplasty)

BURUN ESTETİĞİ İLE İLGİLİ AYRINTILI İÇERİK VE FİYAT BİLGİSİ Almak İçin info@bogazicisaglik.com.tr Adresine E-mail Gönderiniz.

Burnunuzun, estetik burun ameliyatı ile  nasıl bir şekil alabileceğine dair  fikir sahibi olmak istiyorsanız; bir adet  yan profilden düz zeminde çekilmiş resminizi  aşağıdaki formla bize göndermeniz yeterlidir.

Burun fotoğrafınızın  iki boyutlu bilgisayar tasarımı   plastik cerrahlarımız
tarafından yapılarak,  şekillendirilip, estetik burun  ameliyatı sonrası oluşacak  tahmini yeni burun şekliniz    size iletilecektir.

Resim Yükleme

Adı Soyadı :

Telefon :

E-mail :

Resim :


Dosya Boyutu : Maksimum 2 MB Olmalıdır.
Sadece Resim Yükleyebilirsiniz
Örnek: .jpg yada .gif formatında olmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları için http://www.bogaziciestetik.com/Estetik-Cerrahi/Burun-Estetigi-Ameliyati-ile-Ilgili-Sikca-Sorulan-Sorular.html linkine tıklayabilirsiniz.  

ESTETİK BURUN AMELİYATI

Estetik burun ameliyatı ile burnunuzdaki şekil bozuklukları düzeltilebilir ,burnunuz küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinizin genişliği daraltılabilir ,burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı azaltılıp arttırılabilir.Doğumsal veya yaralanmaya bağlı şekil bozukluklarında ve burundan nefes alma sorunlarında kesin tedavi edici yöntem rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatıdır.

ESTETİK BURUN AMELİYATI İÇİN EN UYGUN VAKALAR

Estetik burun ameliyatı ile kişinin yüz şekli güzelleştirilerek kendine güveninin artması sağlanır. Burun Estetiği ameliyatına karar vermeden önce, neden burun estetiği olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi kendinize sorunuz, dikkatle düşününüz ve bunları cerrahınızla tartışınız. Burnunun dış görünüşünde doğal olmayan şekil bozuklukları olan hastalar rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatından en çok faydayı görür.Birçok cerrah, buluğ çağındaki gençlerin gelişimlerini tamamlayana kadar ameliyatı ertelemeyi tercih eder. Bu bekleme süresi, genç kızlar için 14 -15 yaş civarı erkekler için ise biraz daha geçtir. Burun estetiği ameliyatı kararının aile tarafından değil, bizzat kendisinin hayata geçirmek istediği bir karar olduğundan emin olmak için, gençlerin sosyal ve ruhsal uyumunu dikkate almak önemlidir.

ESTETİK BURUN AMELİYATININ RİSKİ VAR MIDIR?

Estetik burun ameliyatı; deneyimli bir estetik cerrah tarafından ideal koşullarda yapıldığı takdirde komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) nadiren görülebilir ve bunlar genellikle önemsizdir. Bunlar enfeksiyon, burun kanaması veya anesteziye karşı reaksiyondur. Estetik burun ameliyatı, burun içinden yapıldığından, görünen ameliyat izi söz konusu değildir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZIN PLANLANMASI

Doktorunuzla sizin aranızda, iyi bir iletişim esastır ve çok önemlidir. İlk görüşmede cerrah size burnunuzun neye benzemesini veya nasıl görünmesini arzu ettiğinizi soracak; burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır. Cerrahınız, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı ortamı, risklerini, maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Çoğu sağlık sigortası poliçeleri , tamamıyla estetik amaçlı olan bu ameliyatı kapsamına almaz. Uzun yıllar önce olsa dahi, daha önce geçirdiğiniz herhangi burun ameliyatı veya burun tedavisini, varsa alerji veya solunum güçlüğünüzü , kullandığınız ilaçları ve şayet kullanıyorsanız sigara içtiğinizi cerrahınıza söylediğinizden emin olmalısınız. Özellikle, burun estetiği ameliyatı ilgili beklentileriniz ve ameliyatın sonuçları hakkında aklınıza gelen tüm soruları cerrahınıza sormaktan çekinmeyiniz.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI HAZIRLIĞI

Cerrahınız size yeme ve içme, sigara kullanma, belli vitaminleri ve ilaçları alma ya da almaktan kaçınma ve yüzünüzü yıkama dahil olmak üzere ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda bilgiler verecektir. Bu bilgileri yerine getirmeniz, ameliyatınızın daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır. Hazırlıklarınızı yaparken, ameliyattan sonra sizi eve götürecek ve gerekirse birkaç gün sonra dışarı çıkmanıza yardımcı olacak birini ayarlamayı unutmayınız.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINDA VERİLECEK ANESTEZİ TÜRÜ

Estetik burun ameliyatı genellikle genel anestezi uygulanarak yapılır. Boğaziçi Tıp Merkezi�nde genel anestezi uygulanacak hastalar ameliyat öncesi gerekli muayene ve tetkiklerden geçirilmektedir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZ

Estetik burun ameliyatı genellikle bir buçuk-iki saat sürer. Burun estetiği ameliyatı esnasında burun derisi, kemik ve kıkırdak çatısı birbirinden ayrılır. Burnun yeniden şekillendirilmesi işlemi, burunda mevcut probleme ve cerrahın uyguladığı tekniğe bağlı olarak değişir. Burun estetiği ameliyatının sonunda burun derisi, yeniden oluşturulan burun çatısının üzerine yerleştirilir. Burun estetiği ameliyatı tamamlandığında burun üzerine ,burnun yeni şeklini muhafaza etmesine yardımcı olacak bir alçı atel uygulanacaktır. Burnun içindeki iki hava yolunu birbirinden ayıran bölme olan septumu sabitleştirmek için, burnun içine tamponlar veya yumuşak plastik aletler konulabilir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZDAN SONRA

Burun Estetiği ameliyatınızdan sonra ilk 24 saat boyunca yüzünüzü şişmiş hissedeceksiniz, burnunuz ağrıyabilir veya hafif bir baş ağrınız olabilir. Herhangi bir rahatsızlığınız cerrahınız tarafından reçeteye yazılan ağrı kesici ilâçlar ile kontrol altına alınır. İlk gün için tuvalete gitmek dışında başınız yüksekte olacak şekilde yatakta yatmayı planlayınız. Gözlerinizin etrafındaki morarma ve şişliğin, 2 veya 3 gün sonra en belirgin hale geldiğini fark edeceksiniz; soğuk kompres uygulaması bu şişmeyi azaltacak ve kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Şişlik ve morlukların çoğu ilk hafta sonunda kaybolacaktır. Sizin ve cerrahınızdan başka hiç kimsenin fark edemediği çok az bazı şişlikler birkaç ay boyunca kalacaktır. Burun estetiği ameliyatı sırasında burnunuza konulacak olan tampon bir sigara filtresi büyüklüğünde olup içi boştur. Dolayısıyla tampon süresince rahat nefes alıp verebileceksiniz.Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca , genellikle ,burun deliklerinden çok hafif bir sızıntı olur ve birkaç hafta da burnunuzda hafif tıkanıklık hissedebilirsiniz. Cerrahınız, dokuların iyileşme süresi boyunca, bir hafta veya daha uzun süre için sizden sümkürmemenizi, burnunuzu silmemenizi isteyecektir. Şayet burun içinde tampon varsa, birkaç gün sonra alınacak ve kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Bir veya bazen ikinci haftanın sonuna doğru tüm pansumanlar ve burnunuzun üzerindeki alçı atel alınmış olacaktır.

NORMALE DÖNÜŞ

Estetik burun ameliyatı olan hastaların çoğu iki gün içerisinde ayağa kalkıp dolaşırlar ve ameliyattan bir hafta sonra okula veya çok yorucu olmayan iş hayatına dönebilirler. Bununla beraber, günlük yaşam temponuza tam anlamıyla dönmenizden önce birkaç hafta geçecektir. Normal hayatınıza dönme konusunda cerrahınız daha ayrıntılı açıklamalarda bulunacaktır. Genellikle ,yüksek efor gerektiren hareketlerden (koşma, yüzme, jimnastik,kan basıncınızı yükseltecek herhangi bir hareket) iki ila üç hafta kaçınmanız, 8 hafta süreyle burnunuzu darbe veya çarpmalardan korumanız, ovuşturmaktan ve güneşte yakmaktan kaçınmanız söylenecektir. Yüzünüzü ve saçlarınızı yıkarken veya makyaj yaparken nazik ve dikkatli olunuz. İhtiyaç olduğu zaman kontak lensinizi takabilirsiniz, fakat gözlük için durum farklıdır. Burnunuzdaki atel çıkarıldıktan sonra, burnunuz tamamen iyileşinceye kadar, yani iki ay boyunca gözlük ayakları burun sırtına oturmamalıdır. Doktorunuz, iyileşmenizdeki gelişmeyi kontrol etmek için ameliyattan sonraki bir ay süresince,sizi sık sık kontrole çağıracaktır. Bu kontrol muayeneleri arasında sıra dışı herhangi bir şikayetiniz veya ne yapıp ne yapmayacağınız konusunda herhangi sorununuz olursa doktorunuzu aramakta tereddüt etmeyiniz.

YENİ GÖRÜNÜMÜNÜZ

Burun estetiğinizi takip eden günlerde yüzünüz şiş ve bereli iken, daha iyi görüneceğinizi ve güzelleşeceğinizi unutmak kolaydır. Estetik burun ameliyatından sonra hastaların çoğu, bir süre kendisini iyi hissetmez,bu oldukça normal ve anlaşılabilir bir durumdur. Bir gurup hasta ise ,bu safhanın geçeceğinden emindir. Gün ve gün burnunuz daha güzel görünmeye başlayacak ve moraliniz gittikçe yükselecektir. Bir veya iki hafta sonra ,artık henüz yeni ameliyat olmuş gibi görünmeyeceksiniz. Ancak iyileşme hala yavaş ve dereceli olarak ilerleyen bir süreçtir. Özellikle burun ucunda olmak üzere ,çok az bazı şişlikler belki aylar boyunca devam edecektir. Estetik burun ameliyatının gerçek sonucu belki de bir yıl veya daha uzun bir süre sonunda ortaya çıkmaktadır. İlk önceleri aileniz veya arkadaşlarınızdan beklenmedik bazı reaksiyonlar alabilirsiniz. Burnunuzda bir değişiklik görmediklerini söyleyebilirler. Veya özellikle ailevi veya etnik bir özellik olarak gördükleri bir şeyi değiştirdiyseniz, biraz gücenmiş olabilirler. Şayet bu olursa ilk anda niçin bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizi hatırlamayı deneyiniz. Şayet hedefinize ulaştıysanız, ameliyatınız da başarıya ulaşmıştır.

ESTETİK BURUN AMELİYATI AMELİYAT SONRASI BAKIM REHBERİ